Zavrieť

Porady

Predaj auta v jednoduchom účtovníctve

Dobrý deň, chcem predať auto, ktoré som kúpila s DPH, ktorú som si následne aj uplatnila. Mám vedené jednoduché účtovníctvo.Tento rok však už auto doodpisujem a k 31.12.2011 by som ho chcela predať svojmu bratovi. Chcela by som sa opýtať, v akej hodnote môžem auto odpredať. Môžem ho predať aj za symbolicky poplatok? A ake úkony s tým súvisia? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môj názor.....ak ho presne 31 12 2011 predáš, nemôžeš si uplatniť odpis za rok 2011, auto bude mať zostatkovú cenu......

    a príjem za predaj auta (predpokladám, že si stále platiteľom DPH) príjem má byť vrátane DPH......

    a príjem za predaj spriaznenej osoby? určite by som dávala cenu obvyklú na trhu.....

    Zuzik2 je offline (nepripojený) Zuzik2

    Zuzik2
    Ďakujem, a je možné toto auto po 31.12.2011 darovať? Čo by to pre mňa znamenalo keby som ho darovala? Ďakujem veľmi pekne

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zuzik2 Pozri príspevok
    Ďakujem, a je možné toto auto po 31.12.2011 darovať? Čo by to pre mňa znamenalo keby som ho darovala? Ďakujem veľmi pekne
    §3 zákona o dani z príjmu
    (2) Predmetom dane nie je

    a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov, 3) príjem získaný vydaním, 3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len "nehnuteľnosť") alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6.

    No pokiaľ by si ho darovala, tak by to pre teba neznamenalo nič., Alepokiaľ by siho darovala , kde by auto bolo používané s výkonom činnosti podľa § 5 , § 6 - tak vtedy by to bol zdan.príjem.

    Predaj auta v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.