Zavrieť

Porady

Fakturácia z/do ČR

Dobry den,
potreboval by som poradit ako fakturovat nasmu odberatelovi z CR.
Odberatel z CR si u nas objednal graficky navrh + vyrobu igelitovych tasiek. Samotnu vyrobu igelitiek vykona dodavatel, tiez z CR.
Kedze krajina nasho dodavatela aj odberatela je rovnaka, akym sposobom maju byt vystavene dodavatelska aj odberatelska faktura?
Z financnych dovodov nechceme tasky doviezt do SR a zaroven hned vyviezt spat do CR.

Budem vdacny za kazdu radu.

jano
Naposledy upravil duniaz : 30.01.06 at 17:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    duniaz
    Dobry den,
    potreboval by som poradit ako fakturovat nasmu odberatelovi z CR.
    Odberatel z CR si u nas objednal graficky navrh + vyrobu igelitovych tasiek. Samotnu vyrobu igelitiek vykona dodavatel, tiez z CR.
    Kedze krajina nasho dodavatela aj odberatela je rovnaka, akym sposobom maju byt vystavene dodavatelska aj odberatelska faktura?
    Z financnych dovodov nechceme tasky doviezt do SR a zaroven hned vyviezt spat do CR.
    Budem vdacny za kazdu radu.

    jano
    Ak máte objednávku pod českým IČ DPH, tak sa presúva daňová povinnosť na ČR, čiže fakturujete za grafický návrh bez DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    duniaz
    Dobry den,
    potreboval by som poradit ako fakturovat nasmu odberatelovi z CR.
    Odberatel z CR si u nas objednal graficky navrh + vyrobu igelitovych tasiek. Samotnu vyrobu igelitiek vykona dodavatel, tiez z CR.
    Kedze krajina nasho dodavatela aj odberatela je rovnaka, akym sposobom maju byt vystavene dodavatelska aj odberatelska faktura?
    Z financnych dovodov nechceme tasky doviezt do SR a zaroven hned vyviezt spat do CR.
    Podľa môjho názoru nebudú splnené podmienky intrakomunitárneho dodania a dodávateľ z ČR by mal na vás fakturovať s českou DPH. Ak tomu dobre rozumiem Vy od neho nakúpite igelitové tašky a tie predáte odberateľovi tiež v ČR, t.j. nedôjde k prechodu hraníc medzi ČR a SR pri dodávke tovaru, čo je podmienkou pre intrakomunitárne dodanie a nadobudnutie tovaru.

    duniaz je offline (nepripojený) duniaz

    duniaz
    Pokial by mi teda dodavatel fakturoval s DPH, mozem si narokovat vratenie zaplatenej dane od Českeho financneho uradu?
    Ja ako dodavatel vystavim fakturu bez DPH?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    duniaz
    Pokial by mi teda dodavatel fakturoval s DPH, mozem si narokovat vratenie zaplatenej dane od Českeho financneho uradu?
    Ja ako dodavatel vystavim fakturu bez DPH?
    Podľa mňa nemôžete lebo spoteba je v česku.

    čo vy na tých taškách idete vlatne robiť a kde to budete robiť. Jedna služba je grafický návrh a druhá pomaľovanie tej tašky v čechách? aspoň tak mi to vychádza.?

    duniaz je offline (nepripojený) duniaz

    duniaz
    To s tym grafickym navrhom som tam nemal davat...:-(
    Nejdem na nich nic robit. Celu vyrobu zabezpecuje cesky dodavatel

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    duniaz
    To s tym grafickym navrhom som tam nemal davat...:-(
    Nejdem na nich nic robit. Celu vyrobu zabezpecuje cesky dodavatel
    No a vy potom robíte čo? Sprostredkovateľa predaja tašiek meddzi dvomi českými platiteľmi a dostanete províziu alebo vy nakúpite tašky v česku a aj predáte v česku a ako sa dostanú od jedného k druhému.

    Zákon o DPH je tak komplikovaný teraz a naozaj je dôležitý každý detail a jasná formulácia otázky. Inak nemôžete dostať správnu odpoveď

    duniaz je offline (nepripojený) duniaz

    duniaz
    Sme reklamna agentura a pre klienta zabezpecujeme kompletne dodavky reklamnych materialov od navrhu po samotnu realizaciu (plagaty, letáky, darcekove predmety...) Tentokrat to boli igelitove tasky. Vypracovali sme kreativny graficky navrh a zaroven sme zabezpecili aj samotnu vyrobu igelitovych tasiek s potlacou podla nasho zadania. Vzhladom na cenove ponuky sme si vybrali vyrobcu z Ciech.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    duniaz
    Sme reklamna agentura a pre klienta zabezpecujeme kompletne dodavky reklamnych materialov od navrhu po samotnu realizaciu (plagaty, letáky, darcekove predmety...) Tentokrat to boli igelitove tasky. Vypracovali sme kreativny graficky navrh a zaroven sme zabezpecili aj samotnu vyrobu igelitovych tasiek s potlacou podla nasho zadania. Vzhladom na cenove ponuky sme si vybrali vyrobcu z Ciech.
    Mne z toho vychádza, že ten váš predaj tašiek nemôžete oslobodiť podľa§ 43.dokonca, že by ste ho mali zdaniť v česku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.