Zavrieť

Porady

uzávierkové operácie

Dobrý deň,
mám chaos v uzávierkových operáciách v JÚ.
Nie je mi jasné či ako uzávierkové operácie sa do peňažného denníka uvádzajú v tom roku nezaplatené záväzky ako sú:
mzdy zamestnancov za 12/2011, FA za mobil 12/2011, nájomné za 12/2011, daň z MV za rok 2011, DPH 4Q/2011, daň z príjmov za rok 2011 ?

Môžete mi poradiť?

Veľmi pekne ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Citujem :Ale ešte ma napadlo čo sa týka DPH za 4Q ...vychádza napr 500€ vlastná daňová povinnosť, ale z minulého kvartálu je nadmerný odpočet 600€, t.j. za 4Q je k úhrade 0€ ... do záväzkov dám 500€ alebo 0€ /už po odpočítaní/?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    K uvedenej citácii - DPH 3.-4.Q 2011:
    500 eur vlastná daňová povinnosť má byť zaúčtovaná v Knihe záväzkov (4.Q), 600 eur za 3.Q malo byť zaúčtovaných v Knihe pohľadávok.Tieto účtovné knihy k 31.12.2011 uzavriete a v prípade zostatkov , tieto sa prenesú do účtovných výkazov .....

    Treba preštudovať aj Zákon o účtovníctve k uvedenej veci minimálne naštudovať § 15 , aby ste boli v obraze v akých účtovných knihách účtujeme a akú náplň majú tieto účtovné knihy a pre potrebu účtovníctva doporučujem si naštudovať aj tento zákon http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...2010-a.html#15

    K uzávierkovým operáciam :
    treba si preštudovať Postupy JU § 8 -Postup pri otvorení a uzavretí účtovných kníh, § 22 - Účtovná závierka .A nie je od veci , ak chcete účtovať, aby ste si tieto Postupy preštudovali celé, nakoľko jedno na druhé nadväzuje . http://www.porada.sk/attachment.php?...3&d=1260632333

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    Nie, nezaplatené záväzky sú nezaplatené záväzky, do peň. denníka sa to koncom roka nepremieta... budeš to mať vo výkaze o majetku a záväzkoch... máš to v záväzkoch, až kým sa to neuhradí až potom v peň. denníku, t.j. až tento rok.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Aha. čiže ak neodpisujem nič, ak som nič nepredala z čoho by zostatková cena bola účtovaná v PD, ani nemám žiadne zálohové FA bez konečného dodania, tak pomocou uzávierkových operácií neúčtujem nič?

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    asi nie, ja síce nákup PHL upravujem cez uz. op. tých mínus 20%, a mám aj odpisy, ale iné asi nie....

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    ďakujem za rýchle odpovede :-)

    Pekný večer prajem

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Ale ešte ma napadlo čo sa týka DPH za 4Q ...vychádza napr 500€ vlastná daňová povinnosť, ale z minulého kvartálu je nadmerný odpočet 600€, t.j. za 4Q je k úhrade 0€ ... do záväzkov dám 500€ alebo 0€ /už po odpočítaní/?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ja by som dala vy vykaze majetku a zavazkov , kedze si zapocitas v DP DPH za4Q 500 eur s 600 eur3Q tak ti vlastne ostava k 31.12.2011 pohladavka za danovym uradom 100 eur /zavazok k 31.12. vo vyske 500 eur si zapocital/ 100 eur ti vrati DU takze by to malo byt vo vykaze majetku a zavazkov v pohladavkach


    moj nazor...

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Zita5 Pozri príspevok
    Citujem :Ale ešte ma napadlo čo sa týka DPH za 4Q ...vychádza napr 500€ vlastná daňová povinnosť, ale z minulého kvartálu je nadmerný odpočet 600€, t.j. za 4Q je k úhrade 0€ ... do záväzkov dám 500€ alebo 0€ /už po odpočítaní/?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    K uvedenej citácii - DPH 3.-4.Q 2011:
    500 eur vlastná daňová povinnosť má byť zaúčtovaná v Knihe záväzkov (4.Q), 600 eur za 3.Q malo byť zaúčtovaných v Knihe pohľadávok.Tieto účtovné knihy k 31.12.2011 uzavriete a v prípade zostatkov , tieto sa prenesú do účtovných výkazov .....

    Treba preštudovať aj Zákon o účtovníctve k uvedenej veci minimálne naštudovať § 15 , aby ste boli v obraze v akých účtovných knihách účtujeme a akú náplň majú tieto účtovné knihy a pre potrebu účtovníctva doporučujem si naštudovať aj tento zákon http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...2010-a.html#15

    K uzávierkovým operáciam :
    treba si preštudovať Postupy JU § 8 -Postup pri otvorení a uzavretí účtovných kníh, § 22 - Účtovná závierka .A nie je od veci , ak chcete účtovať, aby ste si tieto Postupy preštudovali celé, nakoľko jedno na druhé nadväzuje . http://www.porada.sk/attachment.php?...3&d=1260632333
    suhlasim ale zapocitanie pohladavky voci DU vo vyske 600 a zavazku vo vyske 500 eur by som urobila k 31.12.2011 a tym padom by ostala len pohladavka vo vyske 100... ako interny doklad by som dolozila danove priznanie DPH za 4Q

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    ďakujem všetkým za cenné rady

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Zaujímalo by ma, či mám do knihy záväzkov/pohľadávok uviesť aj predpokladaný rozdiel z RZZP za rok 2011 (minulý rok sa to dalo vedieť k 31.3., keďže sme RZZP museli robiť do 03/2011, ale teraz to budú robiť ZP) - dávate to tam alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.