Zavrieť

Porady

Nezaúčtovaný úrok za rok 2003

Mám jeden veľký problém. Kontrolovala som 336-Sociálna poisťovňa, lebo sústavne mi nejako nesedí stav. Prišla som na to, že moja predchodkyňa nezaúčtovala kreditné úroky, ktoré nám vyrubila kontrola zo sociálky ešte v roku 2003. Nie je to veľká suma, iba 166,20 Sk, ale narobia aj tie problém. Ako to teraz zaúčtujem? Viem, že 336 na strane MD ale keďže sa jedná o výnos roku 2003 dám to ako 688 ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lsulekova
    Mám jeden veľký problém. Kontrolovala som 336-Sociálna poisťovňa, lebo sústavne mi nejako nesedí stav. Prišla som na to, že moja predchodkyňa nezaúčtovala kreditné úroky, ktoré nám vyrubila kontrola zo sociálky ešte v roku 2003. Nie je to veľká suma, iba 166,20 Sk, ale narobia aj tie problém. Ako to teraz zaúčtujem? Viem, že 336 na strane MD ale keďže sa jedná o výnos roku 2003 dám to ako 688 ?
    Ďakujem
    Nezdôvodním ti to, ale ja by som to zaúčtovala na 688 ako mimoriadny výnos (suma je zanedbateľná).

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja by som neúčtoval na 688, lebo tam sa účtuje najmä oprava výnosov minulých účtovných , ak ide o významné položky. Toto sa ozaj nedá nazvať významnou položkou. Možno by to mohlo byť na 644 - Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Palino
    Ja by som neúčtoval na 688, lebo tam sa účtuje najmä oprava výnosov minulých účtovných , ak ide o významné položky. Toto sa ozaj nedá nazvať významnou položkou. Možno by to mohlo byť na 644 - Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania.
    Palino, to nie sú zmluvné pokuty, ale nezmluvné, takže 645-Ostané pokuty....

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja som myslel, že by to práve mohli byť zmluvné úroky, lebo veď Soc. poisťovňa zo zákona musí platiť úroky, keď "pracuje" s peniazmi, ktorých sme im tam odviedli viac?!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lsulekova
    Mám jeden veľký problém. Kontrolovala som 336-Sociálna poisťovňa, lebo sústavne mi nejako nesedí stav. Prišla som na to, že moja predchodkyňa nezaúčtovala kreditné úroky, ktoré nám vyrubila kontrola zo sociálky ešte v roku 2003. Nie je to veľká suma, iba 166,20 Sk, ale narobia aj tie problém. Ako to teraz zaúčtujem? Viem, že 336 na strane MD ale keďže sa jedná o výnos roku 2003 dám to ako 688 ?
    Ďakujem
    Ešte raz som si príspevok prečítala a nesedí mi akosi jedno. Vyrubila kreditné úroky? Tak potom náklad 545.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Myslela som kreditné pre nás. Mali sme uhradené viac. Predpis pre posledný kontrolovaný mesiac bol 166 626,-Sk a vyrubili nám k úhrade 166 459,80 Sk. A teraz mi tam tých 166,20 Sk lieta, keďže nie sú zaúčtované.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lsulekova
    Myslela som kreditné pre nás. Mali sme uhradené viac. Predpis pre posledný kontrolovaný mesiac bol 166 626,-Sk a vyrubili nám k úhrade 166 459,80 Sk. A teraz mi tam tých 166,20 Sk lieta, keďže nie sú zaúčtované.
    Ak ide o kreditné úroky, tak prečo používaš termín vyrubili? Dáva to úplne iný pohľad na vec. Kreditné úroky samozrejme účtujeme na 662.

    Nezaúčtovaný úrok za rok 2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.