Zavrieť

Porady

Namiesto lístkov peniaze

Ešte mám taký problém: Keď dávam zamestnancovi namiesto lístkov peniaze(čo je oslobodené od platenia odvodov), zdaňujem to osobitne vo mzde a na konci roka dávam do ročného zúčtovania alebo to napočítam so mzdou dohromady a z toho počítam daň?

Rozdiel je ten, že ak by mal zamestnanec malý príjem, nevyjde mu platiť žiadna daň, ale ak by som príjem (stravné) zdaňoval osobitne, musel by zaplatiť z tohoto príjmu daň, aj keď by mal daňový základ mínusový.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    M3G, neviem si vysvetliť ,prečo by ste mali pristúpiť k riešeniu ,že ak ma nižší zdaniteľný príjem ako je odpočet t.j.6736 chcete finančnú čiastku za stravné vyňať a zdaniť silou mocou. Veď je to jeho zdaniteľný príjem a ak mu v danom mesiaci vychádza 0,- daň tak ju aj vo výplate bude mať ,ako mu to chcete zdôvodniť, veď to nemôžete spájať s DPH ,alebo sa mýlim ,že nesmerujete k tomuto ?

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Smerujem tomu, pretože mzdy predo mnou mala jedna múdra pani, ktorá to tak robila a mne sa to veľmi nezdalo, preto sa pýtam.

    Pre mňa by bolo tiež najjednoduchšie to nevyjímať a zdaniť len konečný zdaniteľný príjem.
    Inak vďaka

    Namiesto lístkov peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.