Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2011

Milé poraďáčky, chcela by som sa opýtať ohľadom ročného hlásenia vyúčtovaní dane.
Hlásenie robí zamestnávateľ za zamestnancov v rámci obdobia, ktoré bol u nich zamestnaný? napríklad keď bol zamestnaný od sept.do dec. tak sa urobí ročné hlásenie za tieto mesiace, za predchádzajúce mesiace urobím zamestnávateľ u ktorého bol zamestnanec zamestnaný predtým? či?
ďakujem za odpovede
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
Milé poraďáčky, chcela by som sa opýtať ohľadom ročného hlásenia vyúčtovaní dane.
Hlásenie robí zamestnávateľ za zamestnancov v rámci obdobia, ktoré bol u nich zamestnaný? napríklad keď bol zamestnaný od sept.do dec. tak sa urobí ročné hlásenie za tieto mesiace, za predchádzajúce mesiace urobím zamestnávateľ u ktorého bol zamestnanec zamestnaný predtým? či?
ďakujem za odpovede
Samozrejme, že robí len za zamestnancov, ktorým vyplácal príjmy, t.j. boli jeho zamestnancami. V období, keď boli zamestnaní u iného zamestnáv. nie, veď im ani nič nevyplácal. AK boli u iného, ten iný podáva hlásenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katka, pozri poučenie na vyplnenie Hlásenia :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...senie_2011.zip

Riadok 5 ► vyznačia sa mesiace kalendárneho roka, za ktoré zamestnávateľ zamestnancovi vyplatil (vyplácal) mzdu (napr. ak zamestnancovi vyplácal mzdu za mesiac júl, august, september, vyznačí sa x pod číslicami 7, 8, 9; ak vyplatil mzdu za mesiace máj a október, vyznačí sa x pod číslicami 5 a 10; ak zamestnancovi vyplácal mzdu celé bežné zdaňovacie obdobie, vyznačí sa x v okienku 1-12.)
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem Tweete, aj som si myslela, ale chcela som to "počuť" od skúsených, nakoľko je to moja premiéra :-)
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

a ešte jedna otázočka,
ak sa zamestnanal zamestnanec 1.12.2011 a mdza mu bola zaplatená v januári 2012 za december, alebo všeobecne do tohoto hlásenia sa dáva aj decembrová mzda alebo len skutočne vyplatené mzdy za rok od 1.1. - 31.12. 2011, ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
a ešte jedna otázočka,
ak sa zamestnanal zamestnanec 1.12.2011 a mdza mu bola zaplatená v januári 2012 za december, alebo všeobecne do tohoto hlásenia sa dáva aj decembrová mzda alebo len skutočne vyplatené mzdy za rok od 1.1. - 31.12. 2011, ďakujem.
nielen do Hlásenia za prísl. kal.rok, idú mzdy za december, vyplatené do konca januára nasl. kal.roka.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, aj do RZD, a ešte?
ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

napr. do príjmu na uplatnenie nčzs pre manžela/-lku......skoro všade, resp. pre všetky prípady, aj pre RZZP, či výpočet DNP....
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

uvádzali sa aj v Prehľade za 4.Q.2011 a v podvojnom účt. idú mzdy do nákladov r. 2011.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

a v časti V. čo znamená
zrazené preddavky na daň boli 0€ a potom tam je N a A, to čo znamená, poučenie som nikde nenašla
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

aaaaaaa super, našla som to v publikácií "Čo má vedieť mzdová účtovníčka" :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Akože nič nenašla, a toto?: Riadok 7 ► uvádza sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva hlásenie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ zamestnancovi toto ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.
2 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

poučenie je hore v myslím pomocník, N -zaškrtneš ak zamestnávateľ nevykonal ročné zúčt., A - ak vykonal ročné zúčt.
2 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ingak Pozri príspevok
poučenie je hore v myslím pomocník, N -zaškrtneš ak zamestnávateľ nevykonal ročné zúčt., A - ak vykonal ročné zúčt.
Poraďáci, poradíte mi. keď som robila našim zamestnancom len daňové priznania nie RZD, tak zaškrtnem v riadku 7 "N" ??
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

V hlásení na edaniach mi nechce zobrať všetky písmená kto vyhotovil: bere mi len 8 čo tam napíšem, že ja?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daj len priezvisko a skratku mena.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Ja mám priezvisko na 9 písmen a neberie mi ........á
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tak ho jednoducho vynechaj.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Vyplňam hlásenie v časti o zamestnancoch - prosím o radu :
Zamestnanec v prac.pomere od 1.1.2011 doteraz. Urobila som mu ročné zučtovanie dane za rok 2011, vyšla mu zamestnanecká prémia 17,10 €. Na r.7 v časti V. vyplním sumu zrazených preddavkov za rok 2011, vyznačím A. Do riadku 9 vyplním sumu zamestnaneckej prémie, ktorá mu vyšla z RZ za rok 2011? Alebo tam ide 0,- ( za rok 2010)?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlásenie za r. 2011 = súčet prehľadov za r. 2011.
3 0
jirib jirib

jirib je offline (nepripojený) jirib

Pripajam sa k otazke Jany 007?

Do Časti IV, písmena E-H sa píše zamestnanecká prémia, kt. vyšla v RZ za rok 2010 a zamestnávateľ ju vyplatil v r. 2011? Áno ale nie?
V časti V. sa potom u jednotlivých zamestnancov uvádzajú v riadku 9 sumy zamestnaneckej prémie z roku 2010, vyplatene v r. 2011 a súčet súm všetkých riadkov 9 musí sedieť na riadok E? Áno alebo nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať