Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ B

Snažím sa vypracovať daňové priznanie typ B. S malými problémami sa mi podarilo dopracovať až k priloženému potvrdeniu o podaní daňového priznania.A tam čítam v tabuľke "Základ dane (z r.70 tlačiva daňového priznania typu B)" ...hmmmm ...a riadok č 70 je v DP nezdaniteľná časť základu dane......a vlastne všetky tzv. pomôcky na Potvrdení sú sprostosti.........Vlastne ani nepotrebujem poradiť, len nechápem ako môže takéto niečo opustiť tú fantastickú štátnu inštitúciu, ktorá dá živnostníkovi pokutu, len kvôli tomu, že doniesol na úrad nejaký papier po termíne.
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

no ja neviem, nemáš nejaké pomiešané tlačivo z minulého roka? V tohoročnom je napísané základ dane z r. 69
0 0
misa2 misa2

misa2 je offline (nepripojený) misa2

To tlačivo, ktoré mám bolo priložené tento týždeň v novinách Pravda. asi budem musieť ísť niekam pohľadať správne tlačivo, keď také existuje.Dík za info
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

misa2
To tlačivo, ktoré mám bolo priložené tento týždeň v novinách Pravda. asi budem musieť ísť niekam pohľadať správne tlačivo, keď také existuje.Dík za info
Pripájam stránku, kde nájdeš tlačivo aj potvrdenie v dvoch súboroch.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h3cgTJgFhABlTAW9 _XIz83VT9AvyA3otzRUVERAEVd9Yg!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQkw!
Takto to nejde. Neviem prečo. Pozri www.drsr.sk a hore na lište tlačivá.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Skúsim priložiť
0 0
misa2 misa2

misa2 je offline (nepripojený) misa2

Dievčatá, veľmi veľmi vám ďakujem.
0 0
Dasa_Kravecova Dasa_Kravecova

Dasa_Kravecova je offline (nepripojený) Dasa_Kravecova

e-mail : daskak@centrum.sk
ahojte aj ja by som potrebovala niečo pomôct, moj priateľ je živnostník koľko % si môže odpísať, počula som niečo o 40%, lebo tých 25% sa odpočítava len v 1. roku????(nemá živnosť na remeslo ta je myslím 60% nie?)ak budete vedieť pomôžte prosím, ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pre rok 2005 je 25 %. Je jedno, o ktorý rok podnikania sa jedná. Pre rok 2006 sú "paušálne výdavky" 40 %. Pripomínam možnosť k paušálnym výdavkom pripočítať aj zaplatené zdravotné a sociálne poistenie.
0 0
Dasa_Kravecova Dasa_Kravecova

Dasa_Kravecova je offline (nepripojený) Dasa_Kravecova

e-mail : daskak@centrum.sk
Dakujem takže az k daň. priznaniu na rok 2006 je možnsť tých 40%, ďakujem
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Chcela by som sa spýtať, či nemáte niekto tlačivo "Výpis z daňového priznania" na rok 2005. Na stránke DÚ som nenašla, a tu na Porade je
len na rok 2004. Vopred ďakujem,
Betka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
betka111
Chcela by som sa spýtať, či nemáte niekto tlačivo "Výpis z daňového priznania" na rok 2005. Na stránke DÚ som nenašla, a tu na Porade je
len na rok 2004. Vopred ďakujem,
Betka
Betka choď na stránku sociálnej poisťovne. Môžeš ho priamo aj vypisovať. MajulaP
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Ďakujem pekne, idem to skúsiť.
0 0
Jožo Jožo

Jožo je offline (nepripojený) Jožo

Chcel by som požiadať o radu pri vypĺňaní tabuľky daňového priznania typu B, v ktorej sa uvádzajú rôzne druhy príjmov. Do ktorého riadku mám uviesť príjem dotácie na začatie podnikania, ktorú som minulý rok dostal od úradu práce? Vari do druhého, medzi príjmy zo živnosti?
Ďakujem.
0 0
gandy gandy

gandy je offline (nepripojený) gandy

Prosím vás,predtým bola na odd.XIII DP typu B kolonka,že uplatňujem si výdaje percentom z príjmu.Neviete,kde to treba teraz zapísať?Už som to DP stokrát prezrela.Či to už netreba?Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jožo veru medzi príjmy, ale pozor, len do výšky jej čerpania. Nemá vplyv na daň, predpokladám že aj čerpanie z dotácie - výdaje máš zaúčtované
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

gandy
Prosím vás,predtým bola na odd.XIII DP typu B kolonka,že uplatňujem si výdaje percentom z príjmu.Neviete,kde to treba teraz zapísať?Už som to DP stokrát prezrela.Či to už netreba?Ďakujem
Mne to vychádza tak, že sa to neuvádza nikde. Nie je tospomenuté ani v poučení a ani na tlačive to nie je.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

evina
Mne to vychádza tak, že sa to neuvádza nikde. Nie je tospomenuté ani v poučení a ani na tlačive to nie je.
Na strane 3 priznania pod riadkom 11 - viď zaškrtávacie políčko.
Percenta sa týka aj r. 110 - vyznačiť nulové prílohy. Ak pravda nie je dôvod pre iné prílohy ako sú výkazy o majetku a o príjmoch.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

gandy
Prosím vás,predtým bola na odd.XIII DP typu B kolonka,že uplatňujem si výdaje percentom z príjmu.Neviete,kde to treba teraz zapísať?Už som to DP stokrát prezrela.Či to už netreba?Ďakujem
Je to na strane 3 DPFO typ B v odd.VI hneď pod tabuľkou č.1. Pokiaľ si uplatňuješ výdaje percentom musíš to tam vyznačiť. Katija
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

STRELEC
Na strane 3 priznania pod riadkom 11 - viď zaškrtávacie políčko.
Percenta sa týka aj r. 110 - vyznačiť nulové prílohy. Ak pravda nie je dôvod pre iné prílohy ako sú výkazy o majetku a o príjmoch.
Peter aj katija ďakujem, asi potrebujem väčšie kolonky.
0 0
Jožo Jožo

Jožo je offline (nepripojený) Jožo

kukučka
Jožo veru medzi príjmy, ale pozor, len do výšky jej čerpania. Nemá vplyv na daň, predpokladám že aj čerpanie z dotácie - výdaje máš zaúčtované
kukučka, ďakujem za odpoveď. Viem, že dotácia ide medzi zdaniteľné príjmy do výšky jej čerpania, ale mne teraz ide o to, či príjem dotácie je príjmom zo živnosti. Mne to akosi nesedí, lebo pod živnosťou si predstavujem niečo iné - moje vlastné podnikanie.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Jožo
Chcel by som požiadať o radu pri vypĺňaní tabuľky daňového priznania typu B, v ktorej sa uvádzajú rôzne druhy príjmov. Do ktorého riadku mám uviesť príjem dotácie na začatie podnikania, ktorú som minulý rok dostal od úradu práce? Vari do druhého, medzi príjmy zo živnosti?
Ďakujem.
Skôr ako do vypisovania priznania, mal by si sa pustiť do peňažného denníka. A do príslušných evidencií. Možno aj keď uplatňuješ výdavky percentom.
V priznaní uvádzaš príjmy zo živnosti a výdavky zo živnosti. Ak si z obdržanej dotácie niečo minul, tak v tejto výške máš zúčtovať aj príjmy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať