Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku na DPH

Dobrý deň, spravila som v januári na december DPH priznanie, daň som aj zaplatila, avšak došla potom ešte ďalšia faktúra a musela som dať dodatočné daňové priznanie na decembrovú DPh-ku.Vyšla mi nižšia daňová povinnosť ako v riadnom priznaní.Chcem sa opýtať čo mám spraviť s tým rozdielom ktorý mi vznikol medzi riadnym daňovým priznaním a dodatočným daňovým priznaním.Napísať nejakú žiadosť o vrátenie rozdielu, alebo teraz zaplatiť o túto čiastku nižšiu daň?
Naposledy upravil miruka : 21.03.12 at 11:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ahoj,

    dan za aktualne priznanie musis zaplatit v plnej vyske. Na vyziadanie preplatku za DP DPH za 12 2011 je potrebne podat žiadosť o vrátenie DPH. Ja davam obycajne takyto text, samozrejme si ho uprav podla potreby. A k ziadosti pripajam kopiu daneho priznania - ale to nie je povinnost.

    Žiadosť o vrátenie preplatku z podaného DDP DPH za 12/2011

    V zmysle § 63 odseku 4 Zákona o správe daní a poplatkov Vás prosíme o vrátenie preplatku vzniknutého z podaného dodatočného daňového priznania dani z pridanej hodnoty, ktoré bolo doručené elektronicky so zaručeným elektronickým podisom:

    • DDP DPH za 12/2011 125,41 EUR

    Preplatok prosíme zaslať na bankový účet č. 11111/5555 našej spoločnosti vedený v xxx banke.
    iveska Ahojte, práve riešim otázku vrátenia DPH po odoslaní dodatočného priznania DPH. Vznikla nižšia daň ako bola uvedená v riadnom priznaní. Takže jediná možnosť vrátenia DPH z dodatočného priznania je podať žiadosť o jej vrátenie? Neexistuje možnosť započítania rozdielu v nasledovnom priznaní? Čiže za tento kvartál bude vlastná daňová povinnosť 500Eur, rozdiel z dodatočného priznania za minulý kvartál 50Eur, uhradím 450Eur???
    vopred ďakujem za odpoveď tým, ktorí s tým majú skúsenosť
    tictac7 zadaj si riadnu otázku. Otázka sa nezadáva ako komentár

    Vrátenie preplatku na DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.