Zavrieť

Porady

rozdielne výpočty v dani z príjmov

dobrý deň, vyplnam pre sestru danové priznanie FO B - na riadku 68 mám - 4249,65 a na riadku 69 - 439,20 - v programe KROS mi vyplnilo aj riadok 78 - tiež sumu 439,2 a potom na 79 je 4688,85, z tohto vyjde daň 214,61, na riadok 109 som uviedla sumu 245,6 (daň, čo už platila v ZUŠ) a tak jej vyšiel daňový preplatok 30,99

a viete ako mi tieto isté údaje prerátal program z e-Tlačivá? - na riadok 78 nedal nič a potom na 79 ostala len suma 4249,65, daň potom vyšla 131,16, ale na riadok 99 dal 0,00 a daňový preplatok mu vyšiel až 245,60

čo je potom správne? z minulého roka, kde jej DP robil daňovák mala tlačivo asi z KROS a vyrátané tak ako ja v KROS-ovom programe teraz
no ale nezišiel by sa jej preplatok 245,60? ako to uzná daňový úrad? čo je to za hlúposť? ktoré je vyrátané správne?

príjmy v ZUŠ - 4906,94, poistné 657,29
príjmy z predstavení v divadle (na riadku 5 VI oddielu) 732,00 - uplatnila som 40% výdavky - 292,80
zrazený preddavok na daň v ZUŠ - 245,60

nájde sa prosím niekto, kto mi poradí? ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To z Kros je správne, vychádza preplatok dane 30,99 eur aj po ručnom prepočítaní.

    rozdielne výpočty v dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.