Zavrieť

Porady

Preplatok na dani z príjmu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať dokedy resp.do koľkých dní od podania DP, má daň.úrad povinnosť vyplatiť mi daň.preplatok z dani z príjmu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš číslo?dostal si ho pridelené? ak áno, najneskôr 02 04 2012
    ak nie, tak ti DU doručí číslo a ty musíš do 7. dní od doručenia zaplatiť daň....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stormcatcher Pozri príspevok
    A dokedy treba zaplatiť nedoplatok?
    Ďakujem
    do 2.4. Ak chceš darovať 2 % dane - nenechávaj si platbu dane na posledný deň

    http://www.porada.sk/t190624-platba-...ml#post2021026

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Od 1.1.2012 platí Zákon 563/2009 :

    § 79
    Daňové preplatky a úrok



    (1) Pri použití daňového preplatku sa primerane postupuje podľa § 55 ods. 6 a 7; správca dane písomne upovedomí daňový subjekt o použití preplatku podľa § 55 ods. 6 a 7.

    (2) Ak nemožno daňový preplatok použiť podľa odseku 1, správca dane na žiadosť daňového subjektu, daňový preplatok vráti v lehote do 30 dní od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; daňový preplatok na dani z príjmov a na dani z motorových vozidiel za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitných predpisov, , 44) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku daňového preplatku. Ak správca dane žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva.
    ....

    Naposledy upravil Aljok : 22.03.12 at 06:59

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    povinnosť plynie k 02 04 2012 a má na to cca 40 dní......

    preplatky chodia začiatkom mája......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mikat Pozri príspevok
    Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Manžel mal v roku 2011 príjem 256 €, úhrn preddavkov na daň 48,64. Bol zamestnaný na dohodu a zároveň evidovaný na úrade práce. Iný príjem nemal. Má si požiadať o vrátenie dane - 48,64 €? Ešte by som sa chcela opýtať...ak nedosiahol určitý príjem, nemá možnosť uplatniť si daňový bonus na manželku a dieťa? Potrebuje k podaniu daňového priznania doklad o evidencii na úrade práce, aj doklady zo zdravotnej a sociálnej poisťovne o úhrne poistného? Ďakujem pekne za odpoveď. Katarína
    Ak podá Dp A uplatní si NČZD, preddavky bude mať vrátené. Na DB nemá nárok a na NČ na manželku áno, ale pri takom nízkom prjme to nemá význam, nemali by mu čo vrátiť. Prílohou DP je len potvrdenie o príjme zo ZČ.

    mikat je offline (nepripojený) mikat

    mikat
    Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Manžel mal v roku 2011 príjem 256 €, úhrn preddavkov na daň 48,64. Bol zamestnaný na dohodu a zároveň evidovaný na úrade práce. Iný príjem nemal. Má si požiadať o vrátenie dane - 48,64 €? Ešte by som sa chcela opýtať...ak nedosiahol určitý príjem, nemá možnosť uplatniť si daňový bonus na manželku a dieťa? Potrebuje k podaniu daňového priznania doklad o evidencii na úrade práce, aj doklady zo zdravotnej a sociálnej poisťovne o úhrne poistného? Ďakujem pekne za odpoveď. Katarína

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mikat Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, ešte by som sa chcela opýtať, či musíme podať DP typu A alebo B?
    DP typu A.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mikat Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, ešte by som sa chcela opýtať, či musíme podať DP typu A alebo B?
    Veď som to tam napísala, A.
    dobry den,
    v 2011 mi vratili preplatok na daniach za rok 2010 700e, mam si tento vrateny preplatok zaradit medzi prijmy za rok 2011?

    dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    oneNightStay Pozri príspevok
    dobry den,
    v 2011 mi vratili preplatok na daniach za rok 2010 700e, mam si tento vrateny preplatok zaradit medzi prijmy za rok 2011?

    dakujem
    medzi zdanitelné príjmy - nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.