Zavrieť

Porady

Neprenesený účet 341

Dobré ránko,

vie mi, prosím , niekto vysvetliť príčinu, prečo sa mi nepreniesol zostatok účtu 341 z minulého roka ?
Mám zaúčtovanú splatnú daň 591/341, ale do nového roku sa mi nepreniesla.
Kde môže byť chyba ?

Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    257 Pozri príspevok
    Dobré ránko,

    vie mi, prosím , niekto vysvetliť príčinu, prečo sa mi nepreniesol zostatok účtu 341 z minulého roka ?
    Mám zaúčtovanú splatnú daň 591/341, ale do nového roku sa mi nepreniesla.
    Kde môže byť chyba ?

    Ďakujem vopred za pomoc.
    Nemáš ho ešte na 701?

    257 je offline (nepripojený) 257

    257
    257 Pozri príspevok
    Nie, nemám, lebo na 701 je v Hlavnej knihe nula.

    Pri kontrole Súvahy som práve zistila, že presne tú sumu splatnej dane mám v riadku 067 - Vlastné imanie. O ten rozdiel mi to nesedí s minulým rokom.

    Pomôže mi niekto ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    257 Pozri príspevok
    Pri kontrole Súvahy som práve zistila, že presne tú sumu splatnej dane mám v riadku 067 - Vlastné imanie. O ten rozdiel mi to nesedí s minulým rokom.
    Pomôže mi niekto ?
    Máš chybne nastavený prevodový mostík - obráť sa na programátora, alebo otvor príručku, to sa dá napraviť a preklopenie SW väčšinou dovoľuje aj opakovane.
    Ak nedovolí opakovane uzavrieť a otvoriť knihy, tak sa dajú ručne opraviť počiatočné stavy

    ako generuje Súvahu, momentálne nie je podstatné, treba zistiť, kde sumu z účtu 341 dalo pri otvorení účtovných kníh.
    Grandtotal máš asi nulový, ked 701=0, takženiekde to musí byť. nekontroluj cez Suvahu ale cez konkrétne súvahové účty.
    ak nejde ani to, dá sa vstúpiť do účtovného dokladu počiatočnýcch stavov a urobiť opravné účtovanie.
    jednoduché preúčtovanie nepomôže, lebo nebudeš mať 341-PS ale bude v obratoch a bilančná kontinuita nebude dodržaná.
    Prebrala som účtovníctvo, kde nebol zaúčtovaný predpis dane PO, daň bola zaplatená, takže na 341 je akože preplatok, ak zaúčtujem v tomto roku 591/341 v HK mi to vypadne, ale vo výkaze v r. 49 mi to vykazuje a o tú sumu mi zvýši VH. Je to v poriadku?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja oosbne by som to zaúčtovala 428/341.
    Proi správnom účtovaní by tá daň znižovala disponibiný zisk predchádzajúceho obdobia.
    VZ malo správne rozhodnúť event.deliť zisk znížený o daň. Takže mne to "pasuje" tak ako som napísala.

    Neprenesený účet 341

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.