Zavrieť

Porady

cely rok dochodkyna, cast roka zamestnankyna

Dobrý deň, veľmi veľmi dúfam, že nepíšem duplicitnú otázku, dosť som hľadala, ale nenašla som.
Moja babka bola celý rok 2011 starobná dôchodkyňa a od 1. 10. až do konca roka bola taktiež zamestnaná. Príjem od zamestnávateľa jej bol celý zdanený.

Dočítala som sa, že má nárok na nezdaniteľné minimum vo výške základ (3559,30) mínus vyplatený dôchodok.

Moja otázka znie, či má počítať vyplatený dôchodok v čase od 1. 10. alebo za celý rok 2011, aj pokiaľ nepracovala.

Ďakujem pekne za odpoveď....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    2. je správne, vrátia jej celú daň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maria.krasulova Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi veľmi dúfam, že nepíšem duplicitnú otázku, dosť som hľadala, ale nenašla som.
    Moja babka bola celý rok 2011 starobná dôchodkyňa a od 1. 10. až do konca roka bola taktiež zamestnaná. Príjem od zamestnávateľa jej bol celý zdanený.

    Dočítala som sa, že má nárok na nezdaniteľné minimum vo výške základ (3559,30) mínus vyplatený dôchodok.

    Moja otázka znie, či má počítať vyplatený dôchodok v čase od 1. 10. alebo za celý rok 2011, aj pokiaľ nepracovala.

    Ďakujem pekne za odpoveď....
    Pozri sem:
    http://www.porada.sk/t189364-vyplnenie-dp-dochodcu.html
    dosiahla prijem 1550 eur a dochodok 3200 eur. Teraz neviem, či:
    1. ako dochodkyna si moze ako nezdanitelne minimum uplatnit iba 3559 - 3200, cize 350 eur, cize iba cca. 70 eur dostane na daniach naspat,

    ALEBO

    2. ci moze aj ako dochodkyna vyuzit paragraf 46 a nechat si vratit celu dan, kedze jej prijem nedosiahol polovicu "normalneho" nezdanitelneho minima?

    Velmi dakujem

    cely rok dochodkyna, cast roka zamestnankyna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.