Zavrieť

Porady

odpisy

prosim vas, rovnaký počet rokov odpisujem uctovne aj danove odpisy?
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    A čo odpisuješ, hmotný majetok, nehmotný majetok, prenajatý majetok /leasing/, pýtaš sa veľmi nekonkrétne.

    sarah11 je offline (nepripojený) sarah11

    sarah11
    ahoj, odpisujem hmotny majetok / budova/, ktoru som zaradila v roku 1997 do pouzivania, odpisovanie 30rokov, ale medzitym sa zmenila odpisova sadzba na 20 rokov a teraz neviem, ze
    ci to mam doodpisovat uctovne alebo danovo do nuly.
    Pretoze 20rok od roku 1997 mi vychadza na rok 2018 a to este nebudem mat doodpisovanu budovu. Ci mam pokracovat?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ako správne píšeš, tak sa zmenila odpisová sadzba (ročný odpis z 1/30 na 1/20) pri daňovom odpisovaní /ináč už dosť dávno/, to ale neznamená že budovu zaradenú v roku 1997 daňovo odpíšeš za 20 rokov od začatia odpisovania, to len znamená že od zmeny ročného odpisu budeš mať vyššie odpisy a teda budovu odpíšeš niekde medzi 20-30 rokmi /nechce sa mi to terz počítať kedy/. Čo sa týka účtovných odpisov tak tie sa neriadia dňovými sadzbami a zmenou daňovej sazby nevidím dôvod aj na zmenu účtovnej sadzby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.