Zavrieť

Porady

Ako na vystavenie fa?

Ahojte,

ako vyriesit nasledovne?

Mozem prijat zalohu cez ucet od klienta v marci a vystavit mu fa az na april alebo musim cakat do aprila?

Klient ma poziadavku pre DPH aby to bolo uctovane az za april, klient aj ja sme kvartalny platcovia DPH.
D.
Usporiadat
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Bolo by mozne prijat zalohu v marci a doplatok v april a vystavit fa na celu sumu naraz pri doplatku?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

vystav preddavkovú faktúru v marci, nech uhradí a ty máš doklad a potom v apríli riadnu s tým, že sa tam ten preddavok vyrovná, na preddavkovej nemám vyčíslenú DPH, až na ostrej faktúre
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Ked dobre tomu chapem, predfakturu som uz vystavil a ostru mam vystavit az za april aj s datumom april?

Nebude vadit ked platba nabehne skor ako je vystavena ostra fa?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

nebude - preddavkovú bez uplatnenia bez dph v 1Q marci a ostrú s aprílovým aj s dph a s započítaným preddavkom z marca
Naposledy upravil Ivana Š : 22.03.12 at 19:19
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

V marci napr. 80 Eur bez DPH ma uhradit len 80 Eur?

Za april 100 Eur s DPH?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

kedy ste prijali zälohovú platbu?
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
Na začiatok

(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti. Ak v kalendárnom mesiaci vznikne platiteľovi daňová povinnosť prijatím jednej alebo viacerých platieb a zároveň aj dodaním tovaru alebo dodaním služby, na ktoré prijal jednu alebo viac platieb, môže platiteľ vyhotoviť jednu faktúru, a to najneskôr do 15 dní od vzniku poslednej daňovej povinnosti vzťahujúcej sa na toto dodanie tovaru alebo dodanie služby v tomto kalendárnom mesiaci. Platiteľ nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

pricapnem ti príklad
Image-82.jpg  
Image-83.jpg  
1/1
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

mio001 Pozri príspevok
Ahojte,

ako vyriesit nasledovne?

Mozem prijat zalohu cez ucet od klienta v marci a vystavit mu fa az na april alebo musim cakat do aprila?

Klient ma poziadavku pre DPH aby to bolo uctovane az za april, klient aj ja sme kvartalny platcovia DPH.
D.
-v takom prípade by mala byť zálohová platba prijatá 17.03.2012, doklad k prijatej platbe by ste vystavili 01.04.2012 - DPH odvod aj odpočet v apríli
- pri skoršej platbe by ste museli vystaviť do 15 dní od prijatia platby daňový doklad a k odvodu a odpočtu DPH by došlo v marci
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Ahoj Ivana Š,

ďakujem za vzorný náhľad ale neviem sa pohnúť ďalej,

Dnes 26.3.2012 mi prišla záloha 250 Eur na účet a klient má požiadavku aby si mohol odpísať asi DPH, možno aj celý náklad až od apríla, ako to mám prosím spracovať?

Mám dať cenu 250 Eur ako bez DPH?

Ďakujem vážne za pomoc.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

na preddavkovej faktúre marcovej nie je vyčíslená DPH tak si ju nevie uplatniť
uplatní si ju keď vystavíš ostrú faktúru v apríli, tam bude vyčíslená celá suma - čiže základ dane + DPH,
preddavková bude odpočítaná a k úhrade zostane ten rozdiel
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

1. Teraz mam vystavit preddavkovu fa v marci na 250 Eur bez DPH

2. V aprili 250 Eur + DPH 50 Eur potom doplati este 50 Eur.

Takto je to spravne?

------------------------

Nemoze to byt takto?

1. Teraz mam vystavit preddavkovu fa v marci na 208,33 Eur bez DPH (zaplatila 250 na ucet)

2. V aprili 250 Eur s DPH aby nic nedoplacala


Toto by mi vyhovovalo skor.

D.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

účtuješ v nejakom programe alebo ručne vypisuješ?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

a čo takto?
Image-106.jpg  
Image-105.jpg  
1/1
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

[QUOTE=Ivana Š;2024805]na preddavkovej faktúre marcovej nie je vyčíslená DPH tak si ju nevie uplatniť
Myslím si, že to nie je správne vysvetlené . Preddavková alebo zálohová faktúra nie je daňovým dokladom preto sa DPH neuplatňuje, DPH na zálohovej faktúre môže byť ale nemusí. Zálohové faktúry neúčtujeme. Účtujeme až prijatie platby a následne konečné dodanie tovaru alebo služby s odpočítaním zálohy.
Naposledy upravil katka 23 : 26.03.12 at 20:16
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

[QUOTE=mio001;2024833]1. Teraz mam vystavit preddavkovu fa v marci na 250 Eur bez DPH

2. V aprili 250 Eur + DPH 50 Eur potom doplati este 50 Eur.

Takto je to spravne?

------------------------

Nemoze to byt takto?

1. Teraz mam vystavit preddavkovu fa v marci na 208,33 Eur bez DPH (zaplatila 250 na ucet)
Preddavkovú fa na sumu 250,00 € , s DPH alebo bez DPH to je jedno.
2. V aprili 250 Eur s DPH aby nic nedoplacala
Áno.


Toto by mi vyhovovalo skor.

D.[/QUOTE)
odpovede v texte
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len doplním - vyhotovenie faktúry z náležitosťami na účely dph treba realizovať do 15 dní od prijatia platby, inak hrozí možná sankcia zo strany správcu dane, pretože nedodržanie tejto lehoty je s ich strany považované za porušenie nepeňažnej povinnosti (§154/1j - 563/2009) a správca dane môže uložiť v takomto prípade pokutu vo výške 60 - 3000 eur podľa § 155/1e a to aj opakovane § 155/14 zákona č. 563/2009 - daňový poriadok
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Jednej firme chceme vystaviť zálohovú FA a od ich účtovníčky prišla táto požiadavka:

Preddavkové faktúry, by sa mali vystavovať nasledovne:
1. 1.Preddavková faktúra vystavená na celú sumu požadovanej zálohy bez rozpisu DPH

2. 2.Po prijatí platby sa vystaví druhá preddavková faktúra k prijatej platbe aj s rozpisom DPH (dátum dodania by mal byť dátum prijatia platby)

3. 3.Vyúčtovacia faktúra s rozpisom DPH a odpočítanou prijatou zálohou taktiež s rozpisom DPH


Nerozumiem bodu 2., myslela som, že postup je: 1.zálohová Fa bez rozpisu DPH, 2. po prijatí platby vystaviť ostrú - daňový doklad s rozpisom DPH, dátum prijatia platby = zdaniteľné plnenie. Niečo mi uniklo???
Prosím poraďte, ako mám postupovať, vystavujem zálohovú tak raz do roka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

witch Pozri príspevok
Jednej firme chceme vystaviť zálohovú FA a od ich účtovníčky prišla táto požiadavka:

Preddavkové faktúry, by sa mali vystavovať nasledovne:
1. 1.Preddavková faktúra vystavená na celú sumu požadovanej zálohy bez rozpisu DPH

2. 2.Po prijatí platby sa vystaví druhá preddavková faktúra k prijatej platbe aj s rozpisom DPH (dátum dodania by mal byť dátum prijatia platby)

3. 3.Vyúčtovacia faktúra s rozpisom DPH a odpočítanou prijatou zálohou taktiež s rozpisom DPH


Nerozumiem bodu 2., myslela som, že postup je: 1.zálohová Fa bez rozpisu DPH, 2. po prijatí platby vystaviť ostrú - daňový doklad s rozpisom DPH, dátum prijatia platby = zdaniteľné plnenie. Niečo mi uniklo???
Prosím poraďte, ako mám postupovať, vystavujem zálohovú tak raz do roka.
Nič neuniklo, aj ona to má v podstate správne, len to má trošku zle pomenované, neide o druhú preddavkovú faktúru, ale o faktúru k dodaniu-k prijatej platbe.
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
A ešte jeden dotaz, čo v prípade, keď zákazník chce odobrať tovar až za pol roka, my chceme zálohu teraz, po prijatí platby musím do 15 dní vystaviť ostrú - ale ako, keď tovar dovezeme až na jeseň, jedná sa o živý materiál. Vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

witch Pozri príspevok
A ešte jeden dotaz, čo v prípade, keď zákazník chce odobrať tovar až za pol roka, my chceme zálohu teraz, po prijatí platby musím do 15 dní vystaviť ostrú - ale ako, keď tovar dovezeme až na jeseň, jedná sa o živý materiál. Vďaka
Ak je prijatá platba, do 15 dní urobíš fa k prijatej platbe- dátum dodania, je dátum prijatej platby, ako som už písala. Nie je to ešte tzv. ostrá faktúra za samotné dodanie služby alebo tovaru. Ostrá, končená fa bude až pri samotnom dodaní.(na jeseň)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať