Zavrieť

Porady

Úverový účet - treba ho tvoriť????

Zdravím. Je nutné vytvoriť pri podnikateľskom úvere nový - úverový účet? Alebo stačí pri splátkach účtovať o znížení záväzku a úrokov ?
Pretože pri tvorbe úverového účtu by sa to účtovalo cez priebežné položky, následne ako príjem na úverovom účte + úroky. To mi príde dosť komplikované, myslíte, že je v poriadku, ak tento úverový účet nevytvorím?
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
erika343 tak akurát po tom pátram na nete aj ja,mesačnú splátku uveru odúčtujem zo záväzkov , ale ako sa dopracujem , aby mi sedel aj úverový účet?
Tunco úroky splácaš tiež mesačne ?
erika343 ano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    tictac7 Pozri príspevok
    ....ako budeš vedieť, koľko máš zostatok úveru? ...z banky asi máš aj výpis z úverového účtu, teda musíš účtovať aj o ňom....
    Veď úver zaúčtujem ako záväzok, a splátku istiny budem účtovať ako úbytok záväzku. Myslíš, že to tak nie je správne?

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Ako môžem účtovať o tom, čo chcem? Veď výšku úveru zaevidujem do záväzkov, splátky vidím na bežnom účte, pretože to z neho odchádza - t.j. zaúčtujem poníženie záväzku. Úroky odchádzajú taktiež z podnikateľského účtu, čiže tie zaúčtujem do réžie spolu s poplatok za úverový účet.
    fortunka Presne takto to uctujem ja... zavazok = cely uver, bez urokov.. nasledne oductovavam uver, uroky a poplatky rovno do nakladov, to sa mi tam vobec nezobrazuje. A koncove stavy musia sediet, ved istina sa splaca...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....ako budeš vedieť, koľko máš zostatok úveru? ...z banky asi máš aj výpis z úverového účtu, teda musíš účtovať aj o ňom....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Ak naozaj nemáš k úveru úverový účet, môžeš to tak robiť. Ak však k úveru banka zasiela aj výpisy k úverovému účtu, tak to tak nemôžeš robiť. Ty predsa účtuješ o tom, čo je na tom výpisy uvedené, či Ty si účtuješ o čom chceš?

    Úverový účet - treba ho tvoriť????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.