Zavrieť

Porady

program moneyS3

Dobrý deň, pracuje tu niekto s účtovným programom Money S3? Potrebujem poradiť so súvahou
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Darina.darina Pozri príspevok
    nie nefunguje
    viem že už som sa nato pýtala raz, ale teraz mám iný problémik
    takže sa pýtam nesedí mi súvaha na riadku HV dáva mi tam uplne iné číslo ako má byť, neviem si asi správne vybrať ako mi má tlačiť tú súvahu ja už teda neviem čo stým

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Takže, ak máš skontrolovanú hlavnú knihu a nemáš zostatky napríklad na účte 395, môže to znamenať 3 veci.
    1.) Alebo nemáš v účtovej osnove správne označené účty (druh, typ)
    2.) Alebo nepoužívaš súvahu pre rok 2011
    3.) Alebo si do nej nejakým činom zasiahla
    Vyber si a potom môžeme pokračovať s tou jednou možnosťou.
    takže hlavnú knihu mám skontrolovanú mám zostatok na 395 opravila som si to a sedí Vďaka za pomooc
    ešte sa ťa skúsim opýtať ako by si Ty zaúčtovala platbu, ktorá odišla z BU bola to platba za tovar, ale nemám ani FA, ani dodaný tovar a ani peniaze mi nikto nikdy nevráti (išlo o nákup oblečenia z anglicka), neviem akým zápisom sa toho zbaviť ???/221

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    no správne by bolo vyhodnotiť ako súkromnú platku a dať to ako pohľadávku voči tomu kto ju nariadil (majiteľ? konateľ?). Ak nechce doniesť peniaze v hotovosti, dá sa to započítať neskôr napríklad s nárokom na podiely na zisku a podobne...
    ak nie je žiadna šanca, že to v budúcnosti vráti, tak potom napríklad na 501999 alebo 548999 ako pripočítateľnú položku. Aj keď z banky by sa priamo do nákladov účtovať nemalo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.