Zavrieť

Porady

Ak som bola celý rok 2011 nezamestnaná a mala len príjmy na DoVP musím podávať DP?

Ak som bola celý rok 2011 nezamestnaná a mala len príjmy :
na DoVP v celkovej výške 505 e / úhrn preddavkov na daň - 95,94 / a
taktiež mi bola vyplatená odkúpená hodnota poistenia, ktoré som zrušila a to vo výške 600 e /bola som sa informovať v poisťovni, tam mi povedali, že to je daňovo vysporiadané, že to sa k DP nedáva/ musím podávať DP a RZZP za rok 2011? ... Pekný deň všetkým !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    mon26e ale RZZP za rok 2011 podavat nemusim, kedze za mna ZP hradil stat, ze?

    mon26e je offline (nepripojený) mon26e

    mon26e
    ok, podám teda...Robím si sama DP...ak som bola celý rok nezamestnaná a prikladám len ten príjem na DoVP, musím priložiť aj doklad o tom, že som bola celý rok nezamestnaná? /niektorý rok nebolo treba/...a ešte ...uvediem v DP v VI. oddiele riadok 37 a 39 zníženie základu dane nezdaniteľnú časť ZD v plnej výške - 3559,30 ?

    mon26e je offline (nepripojený) mon26e

    mon26e
    Ďakujem...ešte jedna otázka...platila som deťom životné investičné poistenie asi 5 rokov, min, roku som ho zrušila, bola mi vyplatená odkúpená hodnota min. roku. Dúfam, že to nemalo min.roky nič s mojim daňami a ani tento rok tá vyplatená čiastka...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mon26e Pozri príspevok
    Ďakujem...ešte jedna otázka...platila som deťom životné investičné poistenie asi 5 rokov, min, roku som ho zrušila, bola mi vyplatená odkúpená hodnota min. roku. Dúfam, že to nemalo min.roky nič s mojim daňami a ani tento rok tá vyplatená čiastka...
    nie,neuvádzaš to v DP..

    NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

    NEILOS
    Mam otazku - existuje nejaka pravna forma toho aby som mohol niekomu dat jednorazovu pracu s prijmom do 1500 eur bez toho aby som ho musel nahlasovat do soc.poistovne, zdravotnej poistovne a vsetky tieto veci? Nieco podobne ako boli prikazne zmluvy, ktore sa uz od minuleho roku tak robit nedaju. Napr. nejaka forma zmluvy o dielo alebo nieco podobne?

    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NEILOS Pozri príspevok
    Mam otazku - existuje nejaka pravna forma toho aby som mohol niekomu dat jednorazovu pracu s prijmom do 1500 eur bez toho aby som ho musel nahlasovat do soc.poistovne, zdravotnej poistovne a vsetky tieto veci? Nieco podobne ako boli prikazne zmluvy, ktore sa uz od minuleho roku tak robit nedaju. Napr. nejaka forma zmluvy o dielo alebo nieco podobne?

    Dakujem
    Môžeš urobiť Dohodu( DoPČ, DoVP) podľa ZP, tú treba vopred prihlásiť len do SP, odvedieš len 1,05%, Garančné a Úrazové poistenie.

    NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

    NEILOS
    No jo ale ja riesim pruserovu situaciu spätne. Sme sa nato vykaslali a treba to dolozit do uctovnictva ze zaco a komu boli vyplatene peniaze v r. 2011

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NEILOS Pozri príspevok
    nuz asi nie - ja to len uctujem a chyba mi to tu a hasim zhorene
    Ak nemáš doklady, dala by som to ako osobnú spotrebu, neboj, druhykrát sa naučí poriadku. Živnostník má vedieť, čo a ako, poprípade jeho účtovník má poradiť, riešiť veci (účtovné prípady) vtedy keď sa stanú.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    NEILOS Pozri príspevok
    DoVP sa da do akej sumy robit? Myslim rocneho vyplateneho prijmu?
    nechápem....

    NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

    NEILOS
    no ked chcem mat dohodara ako to funguje? Ja ho prihlasim do Soc.poistovne - odvediem 1,5% z prijmu ktory mu dam napr 3500 eur za rok tak zanho zaplatim do SP 52,50 a tym to haslo? Ako je to zo Zdravotnou poistovnou a danovym uradom? Ake povinnosti ma on?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NEILOS Pozri príspevok
    no ked chcem mat dohodara ako to funguje? Ja ho prihlasim do Soc.poistovne - odvediem 1,5% z prijmu ktory mu dam napr 3500 eur za rok tak zanho zaplatim do SP 52,50 a tym to haslo? Ako je to zo Zdravotnou poistovnou a danovym uradom? Ake povinnosti ma on?
    Dohodára prihlásiš na SP(pred začiatkom prác na dohodu), potom už z jeho vyplatenej odmeny odvedieš G a ÚP spolu 1,05%. ZP neriešiš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.