Zavrieť

Porady

Danove priznanie, praca v Taliansku

Dobry den, celorocne pracujem v Taliansku (4 hod denne sest dni v tyzdni) z coho vyplyva, ze na Slovensku sa nachadzam len v ramci dovolenky cca 20 dni v roku. Trvaly pobyt mam na Slovensku, pretoze v Taliansku posobim v malom meste, kde je uz aj tak problem najst vhodny prenajom (za rok som sa stahovala trikrat), a prakticky nemozne ziskat suhlas majitela bytu s rezidencnym pobytom, velmi zriedkavo je mozne ho ziskat k zmluve o prenajme na styri roky, co je spojene aj s vyssimi nakladmi pri uzatvarani zmluvy a pre mna financne neunosne. Po prestudovani vsetkych dostupnych zdrojov predpokladam ze pre Slovensky danovy urad som rezident SR a mam podat danove priznanie, hoci prakticky rezident SR nie som a danove priznanie je len formalita, kedze aj tak uplatnim dohodu o zamedzeni dvojiteho zdanenia,pretoze dan odvadzam tu (Taliansko). Identifikacne cislo nemam, nakolko sa v SR nezdrzujem, nemohla som si ho vyzdvihnut. Obavam sa, ze danove priznanie vyplnim zle, pretoze system odvodov a dani je tu uplne odlisny a nevyznaju sa v nom ani domorodci,takze by som sa tomu najradsej vyhla, ak je to mozne....Dakujem za odpoved!! Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danove priznanie, praca v Taliansku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.