Zavrieť

Porady

Zmena názvu spoločnosti a podanie daňového priznania

Ahojte. Prosim o radu. Zaciatkom marca 2012 sa zmenil nazov spolocnosti spolu s adresou jeho sidla. Cize k 31.12.2011 sa spolocnost volala ABC ... a 10.3.2012 sa spolocnost uz vola XYZ. Zostavujem danove priznanie a uctovnu zavierku spolocnosti k 31-12-2011. Pod akou hlavickou mam zostavit danove priznanie a uctovnu zavierku ? Pod nazvom ABC alebo XYZ ? Je zrejme, ze k 31.12.2011 sa spolocnost volala ABC, ale na druhej strane zasa v momente zostavenia Danoveho priznania a uctovnej zavierky (24.3.2012) sa uz spolocnost vola XYZ.

Pomoze mi niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ja som sa zatial k tomu postavil tak, ze v den zostavenia uctovnej zavierky sa firma uz vola XYZ a preto aj uctovna zavierka je zostavena v mene XYZ....

    prakticky aj uzivatel uctovnej zavierky momentalne posudzuje financnu situaciu spolocnosti, ktora sa uz vola XYZ... zaroven, ake som na DU nahlasil zmenu, ze firma sa vola XYZ, tak by bolo cudne, keby teraz dostali danove priznanie a uctovnu zavierku za firmy ABC

    ale toto je moj nazor.... mozno su tu aj ine nazory..

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Vždy presne podľa názvu spoločnosti (ale aj meno konateľa, sídlo spoločnosti), ktoré je platné v čase podania.
    Čiže ak podávaš teraz a zmenila firma názov na XYZ, tak XYZ.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    1marika Pozri príspevok
    Vždycky si vytlačte najnovší aktuálny výpis z OR a tieto údaje používajte.
    nooo, ide aj o to či zmena bola oznámená na dú podľa § 67/9 zákona 563/2009

    Zmena názvu spoločnosti a podanie daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.