Zavrieť

Porady

Mágio na živnosť

Prosím Vás, chcem sa opýtať ako by ste toto riešili vy. SZČO má mágio /internet + TV/ a faktúry mu chodia na IČO, teda na živnosť. Kedže pre svoje podnikanie používa len internet, tak sme určili odhadom, že 60% fakturovanej sumy je čiastka za internet a to by malo ist do nákladov. Neviem ako mám postupovať, mám tieto faktúry dať do záväzkov? Ak áno tak v celej sume? Čo potom s úhradou?
Možno najjednuduchšie by to bolo zaúčtovať priamo do výdajov, kde by podkladom bola faktúra a na nej vypočítaný reálny náklad teda tých 60% zo sumy...

Neviem, fakt neviem ako postupovať, ked je celá faktúra vystavená na IČO

Prosím poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    brikina Pozri príspevok
    Prosím Vás, chcem sa opýtať ako by ste toto riešili vy. SZČO má mágio /internet + TV/ a faktúry mu chodia na IČO, teda na živnosť. Kedže pre svoje podnikanie používa len internet, tak sme určili odhadom, že 60% fakturovanej sumy je čiastka za internet a to by malo ist do nákladov. Neviem ako mám postupovať, mám tieto faktúry dať do záväzkov? Ak áno tak v celej sume? Čo potom s úhradou?
    Možno najjednuduchšie by to bolo zaúčtovať priamo do výdajov, kde by podkladom bola faktúra a na nej vypočítaný reálny náklad teda tých 60% zo sumy...

    Neviem, fakt neviem ako postupovať, ked je celá faktúra vystavená na IČO

    Prosím poradte
    celá fa do knihy záväzkov. Pri úhrade 60% VOZD a 40% VNZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.