Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ B

Dobrý deň,
prosím Vás, chcela by som sa spýtať na nasledovné veci:
1. Pracujem ako SZČO, ale v roku 2011 som mala aj prácu na Dohody o vykonaní práce (tieto práce nesúviseli s predmetom mojej podnikateľskej činnosti). Jedna firma mi plat aj zdanila a zaslala "Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti o preddavkoch na daň...." Môžem si nárokovať v daňovom priznaní vrátenie preddavku na daň? Ako to mám uviesť v daňovom priznaní?

2. Počas roku 2011 som mala uzatvorenú aj Zmluvu o podaní a použití zmeleckých výkonov (jednorazová činnosť). Zdaňuje sa aj tento príjem?

3. Keďže mzda z týchto aktivít mi bola zaslaná na môj podnikateľský účet, mám to uviesť aj v peňažnom denníku a v uzávierkových operáciách na konci roka odpočítať ako príjmy, ktoré nesúvisia s podnikateľskou činnosťou?

Ďakujem vopred za odpoveď!
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

1/ príjem zo záv. činnosti dáš do § 5 ZDP v DP...a nie je možné teraz zodpovedne odpovedať, či ti DU vráti preddavky zaplatené zamestnávateľom, nakoľko neviem čo ešte musíš zdaniť a aké čiast.základy dane budeš mať....
2/ ak nepatrí príjem do § 3 či § 9 ZDP neuvádzaš ho do DP, ale podľa mňa je to zdaniteľný príjem....
3/ zápis v PD má byť PNZD.....cez uzávierkové operácie ja to nedávam ......
0 0
Gracia RR Gracia RR

Gracia RR je offline (nepripojený) Gracia RR

Ešte by som sa chcela spýtať k Zmluve o podaní a použití umeleckých výkonov. Nemám potvrdenie o príjme, mám iba zmluvu. Je potrebné potvrdenie ako príloha k daňovému priznaniu? Do ktorého riadku v daňovom priznaní mám tento príjem zapísať? (pozn. 2 % z príjmu boli odvedené do kultúrneho fondu.) Ďakujem za odpoveď.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás do DP typ B oddiel IX. -odpočet daňovej straty.
Firma už 2.rok po sebe vykazuje stratu (teda aj za rok 2011)
Len pre upresnenie riadky 59-65 v tomto prípade nevyplňam (vyplnila by som iba keby bol v roku 2011 zisk)
Vyplním až riadok 66 (strata za rok 2011)
a riadky kde nemá byť nič nulu nedávam????dakujem
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Sylvinka08 Pozri príspevok
SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?
ak sú to riadne príjmy z vystavených faktúr, tak nie.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Sylvinka08 Pozri príspevok
SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?
ešte mi skús vysvetliť, púrečo tú istú otázku v rozmedzí pár minút máš v piatich rôznych témach? ...keby som vedela, ani neodpovedám...
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

tictac7 Pozri príspevok
ak sú to riadne príjmy z vystavených faktúr, tak nie.


ďakujem za odpoveď, áno sú to príjmy z riadne vystavených faktúr.

na súhrne výkazy zabudol a teraz čaká na pokutu.
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

veľmi sa ospravedlňujem idem to všetko vymazať.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Chcela by som sa spýtať - DPFO typ B
Príjmy zo zamestnania r.2011 r.68 čiastkový základ dane podľa §5 1000,00
Daňová strata z príjmov podľa §6 podnikania r.2011 -200,00 (za minulé obdobia bol zisk)
Táto strata z podnikania sa neodpočítava z čiastkového základu dane zo zamestnania???
Základ dane na r. 79 je vlastne 1000,00 z r.68
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
NIE, strata z podnikania sa NEMôŽE odpočítať z príjmov zo zamestnania
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Dobry den,

moja znama mala 3 pilier z ktoreho si v roku 2009 vybrala uspory,teraz chce dodanit DDP ale v praci jej uz uctovnicka urobila rocne zuctovanie dane,na ktorom tlacive jej urobim danove priznanie A alebo B kde chcem tieto sumy dodanit ?

dakujem za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

johanka12 Pozri príspevok
Dobry den,

moja znama mala 3 pilier z ktoreho si v roku 2009 vybrala uspory,teraz chce dodanit DDP ale v praci jej uz uctovnicka urobila rocne zuctovanie dane,na ktorom tlacive jej urobim danove priznanie A alebo B kde chcem tieto sumy dodanit ?

dakujem za radu
DP typ A.
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

dakujem Tweety za radu a napisem to do riadku 35 ?
0 0
david183 david183

david183 je offline (nepripojený) david183

Dobry den,

chcem sa opytat, ci do DP FO ty B davam zaokruhlene cisla na cele?alebo aj centy? Dakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Keďže v DP máš kolonky na centy, tak sa píšu aj centy.
0 0
david183 david183

david183 je offline (nepripojený) david183

a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

david183 Pozri príspevok
a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?
keď je 1066,74 tak napíšeš 1066,74
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
david183 Pozri príspevok
a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?
zaokrúhľuje sa na eurocenty matematicky, okrem dane (v kolonkách v DP je poznámka o správnom zaokrúhľovaní)
1 0
BarboraS BarboraS

BarboraS je offline (nepripojený) BarboraS

mozem sa informovat ked fo si platila zp na 3 strane v dp som to napisala ale neviem naist dalsi riadok kde mi to odpocita zo zakladu dane. moze mi niekto pomoct dakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

BarboraS Pozri príspevok
mozem sa informovat ked fo si platila zp na 3 strane v dp som to napisala ale neviem naist dalsi riadok kde mi to odpocita zo zakladu dane. moze mi niekto pomoct dakujem
Odvody sú už súčasťou výdajov, preto sa druhý raz nemôžu odpočítať, v DP sa uvádzajú informačne sumy pre účely RZZP...a v budúcnosti aj RZSP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať