Zavrieť

Porady

Preddavky do podania na lehotu daňového priznania

Dobrý deň ,

môžem sa opýtať ako chápete pri právnických osobách v daňovom priznaní "zaplatené preddavky do lehoty na podanie daňového priznania " ?

Započítavam tam aj preddavky zaplatené za január , február, marec 2012 ak som ich zaplatila ? Alebo tam započítavam iba preddavky zaplatené za rok 2011 ,ktoré boli zaplatené po 31.12.2011?



Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Romanka09 Pozri príspevok
    Dobrý deň ,

    môžem sa opýtať ako chápete pri právnických osobách v daňovom priznaní "zaplatené preddavky do lehoty na podanie daňového priznania " ?

    Započítavam tam aj preddavky zaplatené za január , február, marec 2012 ak som ich zaplatila ? Alebo tam započítavam iba preddavky zaplatené za rok 2011 ,ktoré boli zaplatené po 31.12.2011?



    Ďakujem za odpoveď
    platí § 42/7+9 zákona č. 595/2003 z.z.

    Romanka09 je offline (nepripojený) Romanka09

    Romanka09
    srska Pozri príspevok
    platí § 42/7+9 zákona č. 595/2003 z.z.
    Ďakujem za § ale toto mi je známe , ale priamo v daňovom priznaní oproti roku 2010 je teraz za rok 2011 napísané do lehoty na podanie daňového priznania a do lehoty znamená aj január, február, marec.


    Započítavaju sa tam aj teda tieto mesiace ?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Romanka09 Pozri príspevok
    Ďakujem za § ale toto mi je známe , ale priamo v daňovom priznaní oproti roku 2010 je teraz za rok 2011 napísané do lehoty na podanie daňového priznania a do lehoty znamená aj január, február, marec.


    Započítavaju sa tam aj teda tieto mesiace ?
    z poučenia:
    na r.810 sa uvádza suma preddavkov zaplatených daňovníkom v zdaňovacom období podľa § 42 zákona. Daňovník do tejto sumy uvádza aj tie preddavky, ktoré uhradil po skončení zdaňovacieho obdobia, do lehoty na podanie daňového priznania, ak sa vzťahujú k daňovej povinnosti za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa priznanie podáva. Rovnako súčasťou tejto sumy je aj preplatok použitý na úhradu preddavkov podľa § 79 daňového poriadku. Do tejto sumy sa nezapočítavajú preddavky platené daňovníkom na budúce zdaňovacie obdobie.

    Romanka09 je offline (nepripojený) Romanka09

    Romanka09
    aj to som si prečítala, ďakujem .

    Ale môžeš mi to prosím napsíat ako uplnému blbečkovi ? Započítava sa január, február, marec ?
    Mne vychádza že nie.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Romanka09 Pozri príspevok
    aj to som si prečítala, ďakujem .

    Ale môžeš mi to prosím napsíat ako uplnému blbečkovi ? Započítava sa január, február, marec ?
    Mne vychádza že nie.
    neuvádza sa v r810. ak by bol preddavok splatný 31.12.2011 zaplatený 03.01.2012 - ten tam uvedieš.

    preddavky zaplatené v 01-03/2012 vysporiadaš podľa dppo za 2011 do 30.04.2012 - ak boli nižšie ako vyšla povinnosť v dppo a ak bolo teda dp podané do 02.04.2012

    lubica.r je offline (nepripojený) lubica.r

    lubica.r
    započítaš preddavky zaplatené za r.2011 v roku 2012, to znamená ak boli vyplatené preddavky za 4. kvartál 2011 zaplatené v roku 2012.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lubica.r Pozri príspevok
    započítaš preddavky zaplatené za r.2011 v roku 2012, to znamená ak boli vyplatené preddavky za 4. kvartál 2011 zaplatené v roku 2012.
    čo sú vyplatené preddavky?

    zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

    zuzumojko
    Mam velmi dolezitu otazku....!!!!! Do r. 810 v DPPO zaplatené preddavky - dávaju sa preddavky za obdobie od 1.1.-31.12 alebo od 01.04-31.03. nasled. roka???!!! Toto je zdan. obd. na preddavky, nie?

    Napr. v roku 2010 sme mali zaplatit na preddavkoch 90 000, ale my sme od 01.01.-31.12.2010zaplatili 77 000. A v DPPO za rok 2010 sme uviedli zaplatené preddavky len za rok 2010 (01.01.-31.12.2010) čiže tých 77 000.
    A teraz som do DPPO 2011 dala tiež len tie, ktoré boli zaplatené len za rok 2011 (1.1.-31.12.2011), je to dobre???

    Prosím poradte, danove priznanie mam uz odovzdane:-(

    Preddavky do podania na lehotu daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.