Zavrieť

Porady

Vyska nezdanitelnej polozky, preplatok na dani z prijmov

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. V roku 2011 som bola 6 mesiacov zamestnaná a 6 mesiacov evidovaná na Úrade práce, kde som poberala dávku v nezamestnanosti. Akú výšku nezdaniteľnej časti na daňovníka si môžem odpočítať v daňovom priznaní? Nie som istá, či celú výšku alebo len prepočítanú pomerne na 6 mesiacov.

V prípade, že mi vyjde preplatok na dani, je potrebné nejako špeciálne požiadať o jeho vyplatenie?

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Musíš urobiť DP typ A a tam zaškrtnúť že žiadaš preplatok poslať, a máš nárok na celú NCZD.

    katkka je offline (nepripojený) katkka

    katkka
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.

    Ešte jedna otázku by som mala, nakoľko sa veľmi nevyznám. Teraz pozerám, že v potvrdení od zamestnávateľa v riadku 06 je uvedená nezdaniteľná časť na daňovníka za mesiace 1-6/2011 1779,60 EUR. Znamená to, že táto časť už bola nejakým spôsobom odpočítaná a teraz môžem odpočítať len ten zvyšok?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Len toľko ti uplatnil zamestnávateľ, do DP vypisuješ celú výšku 3559,30 eur.

    Vyska nezdanitelnej polozky, preplatok na dani z prijmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.