Zavrieť

Porady

DPH uhrada finančných prostriedkov na nesprávny účet a následná exekúcia.

Prosíme o radu.

V zdańovacom období sme uhradili DPH pod nesprávnym variabilným symbolom,preto daňový úrad prpároval platbu inému subjektu .Finančné prostriedky nám boli exekúciou zadržané na bankovom účte.Až v roku 2012 došlo k realizácii exekúcie a bol uhradený náš nedoplatok na DPH. To znamená,že finančné prostriedkz nám boli zrazené dvakrát.Prosíme o radu ako zaúčtovať uvedenú exekúciu.Lebo sme 2 x zaplatili. 1 krát inému daňovému subjektu a 2 x svoju DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Exekúcia je na DPH takže 343AE/379AE keďže exekútor ju vymáha pre DÚ, skôr by som pôvodnú platbu preúčtoval asi na inú 343AE. Celé je to ale nejaké divné, veď kým to príde k exekútorovi tak Vás DÚ predsa musel najskôr vyzvať aby ste DPH zaplatili a predsa nebol problém dokázať platbu aj keď s iným VS.
    Alena Šimová
    anabela Pozri príspevok
    Prosíme o radu.

    V zdańovacom období sme uhradili DPH pod nesprávnym variabilným symbolom,preto daňový úrad prpároval platbu inému subjektu .Finančné prostriedky nám boli exekúciou zadržané na bankovom účte.Až v roku 2012 došlo k realizácii exekúcie a bol uhradený náš nedoplatok na DPH. To znamená,že finančné prostriedkz nám boli zrazené dvakrát.Prosíme o radu ako zaúčtovať uvedenú exekúciu.Lebo sme 2 x zaplatili. 1 krát inému daňovému subjektu a 2 x svoju DPH.
    Ja by som povedala, že by sa mala naúčtovať pohľadávka voči druhému subjektu 378/379 ako záväzok voči DU. Veď predsa peniaze, ktoré ste zaplatili pod zlým VS, Vám musia vrátiť.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Ja by som povedala, že by sa mala naúčtovať pohľadávka voči druhému subjektu 378/379 ako záväzok voči DU. Veď predsa peniaze, ktoré ste zaplatili pod zlým VS, Vám musia vrátiť.
    Nevrátia, pokiaľ platba išla na subjekt, ktorý mal nedoplatky. Skúste zistiť, o aký subjekt išlo a skontaktovať sa s ním.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Milan Benka Pozri príspevok
    Nevrátia, pokiaľ platba išla na subjekt, ktorý mal nedoplatky. Skúste zistiť, o aký subjekt išlo a skontaktovať sa s ním.
    súhlasím - platí §55/11 563/2009


    (11) Správca dane je povinný prijať každú platbu, aj keď nie je vykonaná daňovým subjektom, a zaobchádzať s ňou rovnakým spôsobom, akoby ju zaplatil daňový subjekt. Vrátenie platby tomu, kto ju za daňový subjekt zaplatil, nie je prípustné.

    DPH uhrada finančných prostriedkov na nesprávny účet a následná exekúcia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.