Zavrieť

Porady

Podnikateľ v cudzine

Ahojte, znovu by som mala otázku... Keď niekto je podnikateľom v cudzine, napr. ošetrovateľky, ktoré chodia do Rakúska a Nemecka, boli "povinné" si vybrať živnosť v tej ktorej krajine. Doma musia podať DPFO B. Robím dobre, keď zapíšem ich príjem, ako príjem z podnikania? Nakoľko majú príjem vyňatý, odpočítam im náklady paušálne ( o príjme majú 1 papier mesačne - kde majú odčítanú prepravu).
Za odpoveď ďakujem, a prajem Vám krásne chvíle.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Krasné chvile aj Tebe,

    a učtovnictvo prenechaj niekomu, kto sa tejto problematike rozumie.

    Erika.KN je offline (nepripojený) Erika.KN

    Erika.KN
    Indeed Pozri príspevok
    Krasné chvile aj Tebe,

    a učtovnictvo prenechaj niekomu, kto sa tejto problematike rozumie.
    Ahoj Indeed

    Ďakujem za odpoveď

    Podnikateľmi sú v cudzine, ani nechcem robiť žiadne účtovníctvo pre nich . Ale nakoľko majú príjmy, aj keď vyňaté, musia "oznámiť" príjem DÚ v SK. Len som sa chcela dozvedieť, či vyplňujem DP správne, keď uvediem príjem ako z podnikania .

    Krásny zvyšok dňa

    Erika.KN je offline (nepripojený) Erika.KN

    Erika.KN
    Ďakujem, už mám odpoveď . Síce mi to trvalo telefonicky 19 min. čakania, 1 min. "reči", tlačivo mám vyplnené správne. Vo vyplňovaní nie je žiadny rozdiel, ako u podnikateľov doma, len do informácie pre Soc. poisťovňu ja vyplňujem 0 mesiacov. Nakoľko "odborníčka" na fin. správe nevedela, čo tam mám napísať, nechám tak .
    Milá Indeed, som účtovníčka, ale tu, na Slovensku, našej "problematike rozumiem" .
    Prajem krásne chvíle každému

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Nechcem otvárať novú tému tak som si vybrala túto.
    Dnes som sa stretla s jednou pani, ktorá mala rakúsku opatrovateľskú živnosť , ktorú zrušila k 1.5.2012 v rakúsku riadne platila odvody, ale od februára - apríl, pracovala prostredníctvom slovenskej agentúry vo Švajčiarsku. Sprostredkovateľská firma mala od nej plnú moc v jednaní a vo vystavovaní FA, peniaze, ktoré dostali jej zasielali na účet znížené o poplatky všetko presne podľa sprostredkovateľskej zmluvy- nakoniec bolo aj vystavenie zápočtu faktúr.
    Od 1.10.2012 už bude mať slovenskú živnosť a práce chce vykonávať vo Švajčiarsku
    Moja otázka je či môže na rakúsku opatrovateľskú živnosť fakturovať švajčiarskej rodine v CHF? ,
    Poprosím či by ma vedel niekto zorientovať
    prajem príjemný večer

    Podnikateľ v cudzine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.