Zavrieť

Porady

reklamné letáky - účtovanie

Dobrý deň prajem.
Prosím Vás,ako by ste účtovali faktúru za reklamné letáky?
v celkovej sume 300 Eur, za 1 ks 0,02 €
môže to byť na účet 501?
alebo je lepší 518?

dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stretávam sa častejšie s výkladom DU , že pri týchto tlačovinách treba posudzovať predmetnú vec podľa Metodického pokynu k posúdeniu tlačiarenských výkonov.Už som sa s týmto stretla aj v súvislosti s ERP.
    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...xqCOfg&cad=rja

    Takže účet 518 by som použila vtedy ak by sa jednalo skutočne o službu .Služba by to bola vtedy, ak by ste dodali do tlačiarne Váš materiál t.j. napr. papier .

    Dodatočne dopisujem:
    Použila by som účet 501.
    Naposledy upravil Zita5 : 13.04.12 at 18:20 Dôvod: Dodatočne dopisujem: Použila by som účet 501.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem.
    Prosím Vás,ako by ste účtovali faktúru za reklamné letáky?
    v celkovej sume 300 Eur, za 1 ks 0,02 €
    môže to byť na účet 501?
    alebo je lepší 518?

    dakujem vopred
    Osobne by som dala ako reklamu, teda 518.

    krason je offline (nepripojený) krason

    krason
    aha . cize ak som si dal zhotovit vizitku tak by som dal 501, pretoze som nedal papier material nic. ale ked som dodal firme dazdnik a na neho mi dala logo tak je to 518 .

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    ahojte. A čo v prípade ak mi reklamná agentúra robí aj samotný návrh letáku, vytlačí ho na svoj papier a na fa mám že leták s logom firmy 600 x 0,3 eur, ako zaúčtujem 518 či 501 ??? (veď väčšiu hodnotu z ceny letáku má návrh a tlač ako papier)
    a ako zaúčtovať ak mi robili reklamné polepy na okná......tiež robili návrh, vytlačili a nalepili na okno. Prosím poraďte Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    ahojte. A čo v prípade ak mi reklamná agentúra robí aj samotný návrh letáku, vytlačí ho na svoj papier a na fa mám že leták s logom firmy 600 x 0,3 eur, ako zaúčtujem 518 či 501 ??? (veď väčšiu hodnotu z ceny letáku má návrh a tlač ako papier)
    a ako zaúčtovať ak mi robili reklamné polepy na okná......tiež robili návrh, vytlačili a nalepili na okno. Prosím poraďte Ďakujem
    Sú to služby 518.

    reklamné letáky - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.