Zavrieť

Porady

samozdanenie, zahr. fa, cudzia mena, rozne datumy

Dobry den,
mam nasledovnu otazku:
Zaevidovali sme fakturu v GBP vystavenu dna 05.01.2012, postou bola prijata 06.03.2012 , je to faktura za sluzbu.
Prosim ktory kurz mam pouzit pre vymeranie dph pre samozdanenie a ktory kurz pre naklad za sluzbu, je to ten isty? alebo pre dph 05.01.2012 a pre naklad 06.03.2012??
a este jedna otazka, do akeho obdobia bude spadat tato dph???
dakujem krasne!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Určenie dátumu dodania služby a použitie kurzov by malo byť v smernici o účtovníctve. Dátum dodania služby je aký?
    Ja by som ju ocenila kurzom platným v deň dodania služby, zaradila do obdobia, v ktorom došla faktúra a v tomto období aj samozdanila.

    martina14 je offline (nepripojený) martina14

    martina14
    to samozdanenie som tym padom uz nestihla..
    ja by som to dala takto:
    kurz k 01.02.2012 by som pouzila na ocenenie nakladu
    a kurz 06.03.2012-kurz kedy dosla faktura by som pouzila na pre vymeranie dph na vstupe a vystupe a v marci to bude aj v DP DPH..
    bolo by to takto obhajitelne?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    martina14 Pozri príspevok
    to samozdanenie som tym padom uz nestihla..
    ja by som to dala takto:
    kurz k 01.02.2012 by som pouzila na ocenenie nakladu
    a kurz 06.03.2012-kurz kedy dosla faktura by som pouzila na pre vymeranie dph na vstupe a vystupe a v marci to bude aj v DP DPH..
    bolo by to takto obhajitelne?
    Prečo nestihla, veď DPH za 2/2012 sa podáva do 25.3.? Môžeš podať dodatočné DP, výsledok je 0.
    Zo zákona máš možnosť podať aj v 3/2012. Nekombinovala by som to s tými kurzami, náklad už máš ocenený a to ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu, a tento náklad samozdaňuješ. Môžeš si to pre istotu dať do smernice : oceňovanie v CM ku dňu uskutočnenia účt.prípadu.
    V tejto súvislosti mám ešte otázku : kedy bola uskutočnená úhrada záväzku? Lebo ak bola najprv platba,napr. v januári, predplatné je za 2/12 - 1/13, a potom faktúra v 3/12, tak máme zase iný prípad a základ dane je suma skutočne zaplatená.

    martina14 je offline (nepripojený) martina14

    martina14
    Bolo to uhradene 08.03.2012, v predoslej firme nam daniarka presne takto radila kurzy kombinovat, jeden kurz pre ocenenie nakladu, druhy na ucely dph.. ale to bolo pred 4 rokmi, a odvtedy som sa s tym nestretla az teraz..

    samozdanenie, zahr. fa, cudzia mena, rozne datumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.