Zavrieť

Porady

narok na DB

Som SZCO od aprila 2005, mam dve deti, mam narok na uplatnenie DB na cely rok alebo len na mesiace april / december???
Dakujem
Predtym som poberala socialne davky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lydinka
    Som SZCO od aprila 2005, mam dve deti, mam narok na uplatnenie DB na cely rok alebo len na mesiace april / december???
    Dakujem
    Predtym som poberala socialne davky
    Ak si ako SZČO dosiahla príjmy za toto obdobie vo výške 6násobku minimálnej mzdy máš nárok na celú výšku
    § 33
    Daňový bonus
    1/ Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 ročne(rok 2006/ na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
    DB.

    Pre rok 2005 je to 5 400 na jedno dieťa- opravujem preklep 5 000 SK,-
    Naposledy upravil evina : 09.02.06 at 19:41

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    benka
    Pre rok 2005 je to 5000 SK / 1 dieťa = 8*400+4*450
    Viem ze to je 5000 na rok 2oo5 len som nevedela, ci mam narok na cely DB, ked mam zivnost len od aprila, DAKUJEM ZA ODPOVEDE

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Myslel som si to, v rýchlosti sa stane všeličo. No čo už, zaúradoval kancelársky škriatok.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    benka
    Myslel som si to, v rýchlosti sa stane všeličo. No čo už, zaúradoval kancelársky škriatok.
    Ale je tam teda narok na DB na cely rok 2005???

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lydinka
    Ale je tam teda narok na DB na cely rok 2005???
    Áno, ak dosiahneš ten 6-násobok min. mzdy

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Prečítaj si poriadne prísp. č 2. Ak vykážeš DZ min vo výške 6* min.mzda, tak máš nárok na DB za celý rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.