Zavrieť

Porady

danovy bonus na dieta

ahojte,potrebovala by som poradit:
mame zamestnanca,ktory minuly rok v juni presiel do nasej pobocky v cr a prestahoval sa aj s rodinou.trvaly pobyt ma vsak v sr.vykon cinnosti ma nadpolovicnu vacsinu od juna 2011 v cr a cast v sr.dani v cr ale pre sp je rezident sr.
ako je to s danovym bonusom na dieta,pls?moze poberat v oboch krajinach?moze poberat aj v sr?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    piccola Pozri príspevok
    ahojte,potrebovala by som poradit:
    mame zamestnanca,ktory minuly rok v juni presiel do nasej pobocky v cr a prestahoval sa aj s rodinou.trvaly pobyt ma vsak v sr.vykon cinnosti ma nadpolovicnu vacsinu od juna 2011 v cr a cast v sr.dani v cr ale pre sp je rezident sr.
    ako je to s danovym bonusom na dieta,pls?moze poberat v oboch krajinach?moze poberat aj v sr?dakujem
    Je dôležité určiť, či je zamestnanec z pohľadu dane z príjmu rezidentom SR alebo ČR. Ak je rezidentom v ČR (má tam svoju oblasť záujmu, má tam rodinu) a celosvetové príjmy zdaňuje v ČR, tak sa uplatní §33/10 - Daňový bonus môže uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90% zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.

    kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

    kuky969
    Poprosim o radu
    mam trvaly pracovny pomer v CR a manzelka v SR. Narok na danove ulavy na nase 2 deti ma len jedenz nas ??
    vdaka

    danovy bonus na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.