Zavrieť

Porady

zdaňovanie rozdeleného zisku

Takže spoločnosť v r. 2003 dosiahla zisk, ktorý chce svojich vlastníkom rozdeliť.
Ako to mám zaúčtovať napr. zisk ktory treba rozdelit 700 000,-Sk po zdanení ,musím zraziť zražkovou daňou a potom odviesť spoločníkom.
Ako to zaúčtujem v PU a nemá si to zdaniť až spoločník právnicka osoba vo svojom účte. Pripomínam ide o zisk z roka 2003.

Prosím poraďte rýchlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    martinapo77
    Takže spoločnosť v r. 2003 dosiahla zisk, ktorý chce svojich vlastníkom rozdeliť.
    Ako to mám zaúčtovať napr. zisk ktory treba rozdelit 700 000,-Sk po zdanení ,
    Rozdelenie zisku po zdanení schvaľuje valné zhromaždenie. K zaúčtovaniu tohto rozdelenia ti stačí kópia zápisnice z VZ, kde je toto rozdelenie zapísané. Zaúčtuješ záväzok voči spoločníkom oproti nerozdelenému zisku minulých rokov: 428/364;
    pri výplate 364/211, 221 - podľa spôsobu úhrady.

    musím zraziť zražkovou daňou a potom odviesť spoločníkom.
    Ja mám informáciu z DU, ale len ústnu, že sa vyplatí celý podiel spoločníkom a oni podajú daň. priznanie sami, teda v tvojom prípade až po skončení r.2006. Snáď sa k tomu ešte niekto na porade vyjadrí.

    Ako to zaúčtujem v PU a nemá si to zdaniť až spoločník právnicka osoba vo svojom účte.
    Buď si sa v tejto vete pomýlila, alebo upresním:
    s.r.o. je právnická osoba,
    spoločník je fyzická osoba - majiteľ spoločnosti, účtovníctvo si nevedie z tohto titulu.

    Pripomínam ide o zisk z roka 2003. Prosím poraďte rýchlo
    Odpoveď je zapísaná v otázke modrou farbou.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    mam to potvrdene spoločníci s.r.o. ktoré sú tiež právnické osoby t.j. zauctuju cely podiel na zisku na účet 665

    zdaňovanie rozdeleného zisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.