Zavrieť

Porady

szčo - práca na dohodu - odvody

Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom odvodov v takejto situácii:
Pracujem na živnosť v automobilovom priemysle, no teraz je obdobie celozávodnej dovolenky (dva týždne) a ja som si našiel brigádu ako rozvozca pizze. Zamestnávateľ so mnou podpísal dohodu o vykonaní práce, a ja potrebujem vedieť. či sa musím ísť nahlásiť na pracák, resp. aké povinnosti mi z toho plynú. Sociálku si ešte neplatím, nakoľko mám živnosť len pár mesiacov, zdravotné si hradím každý mesiac pravidelne..

Ďakujem za odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jointka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť ohľadom odvodov v takejto situácii:
    Pracujem na živnosť v automobilovom priemysle, no teraz je obdobie celozávodnej dovolenky (dva týždne) a ja som si našiel brigádu ako rozvozca pizze. Zamestnávateľ so mnou podpísal dohodu o vykonaní práce, a ja potrebujem vedieť. či sa musím ísť nahlásiť na pracák, resp. aké povinnosti mi z toho plynú. Sociálku si ešte neplatím, nakoľko mám živnosť len pár mesiacov, zdravotné si hradím každý mesiac pravidelne..

    Ďakujem za odpovede..
    Z akého dôvodu sa chceš isť prihlásiť na UP ? Zrušil si živnosť ? (prerušiť ju môžeš najmenej na obdobie 6 mesiacov).

    Ako živnostník môžeš mať v inej firme podpísanú Dohodu o vykonaní práce. Bude ti z nej stiahnutá daň vo výške 19 %, odvody (zatial) neplatíš. Príjem zahrnieš do daňového priznania typu B ako príjem zo závislej činnosti (§5)

    jointka je offline (nepripojený) jointka

    jointka
    Ďakujem za odpoveď,
    nezrušil som živnosť, len sa pre istotu pýtam, takžé celé, čo musím urobiť, je nezabudnúť to dať do daňového..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jointka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    nezrušil som živnosť, len sa pre istotu pýtam, takžé celé, čo musím urobiť, je nezabudnúť to dať do daňového..
    Ano, od zamestnávatela dostaneš najneskôr do 10.3.2013 Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré bude prílohou tvojho daňového priznania typu B. Ak by na to "zabudol", treba si potvrdenie pýtať.

    szčo - práca na dohodu - odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.