Zavrieť

Porady

Druhé kolo pohovoru

Dobrý deň. Nevedel by mi prosím niekto dať nejaké info o tom, ako to prebieha na druhých kolách pohovorov? Nedávno sa mi ozvali z jednej firmy a pozvali ma na pohovor. Prvým kolom som prešla, teraz ma čaká to druhé. Je to fakt super ponuka a nerada by som si to nejak pokazila. Nikdy som sa ale nedostala na druhé kolo, neviem, čo môžem čakať a na internete nachádzam väčšinou všeobecné info. Na prvom ma oboznámila s náplňou práce, s tým, čo spoločnosť robí, preverila si ma po anglicky a dala si mi vyplniť psychologický test. Neviem, čo by so mnou mohol vyšší nadriadený ešte preberať. Mám sa pripraviť na nejaké zákerné otázky? Nemáte skúsenosti? Mám z toho celkom stres... Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..tvoje informácie sú dosť málo na to, aby sa dalo poradiť..nevieme, o akú prácu ide,aspoň okrajovo daj..zvyčajne na druhom pohovore skúmajú zvládanie stresu, chovanie v určitých, zvlášť vypätých situáciách, rozhodnosť,presné podanie informácií, rýchlosť myslenia, presnosť, komunikáciu s ľuďmi..

    Zuz1anka je offline (nepripojený) Zuz1anka

    Zuz1anka
    Som absolventkou obchodnej akadémie a hľadala som si pozíciu asistentky alebo administratívnej pracovníčky. Tu sa jedná o pozíciu asistentky v jednej firme. Prakticky by som robila asistentku osobe, ktorá je hneď pod konateľom spoločnosti. Náplň práce by bola typická pre túto pozíciu, čiže evidencia dochádzky, príprava podkladov pre účtoníka, obsluha recepcie, tabuľky v exceli, obvolávanie toho, čo by bolo treba, drobné nákupy, varenie kávy a tak
    Prvý pohovor robila so mnou priamo potencionálna nadriadená a ako som už hovorila mala som tam test aj slovné preskúšanie z angličtiny, psychologický test, povedala mi niečo o spoločnosti, pýtala sa ma základné otázky typu očakávaný plat, silné a slabé stránky a tak. Oboznámila ma s mojou náplňou práce. O ďalšom kole viem len to, že sa tam stretnem priamo s konateľom spoločnosti. Celkom sa bojím toho, či ma nebudú ešte viac preskúšavať z angličtiny. Ako, nemám problém sa dohovoriť, ale tréma robí svoje. Ani neviem, čo by sa ma mohol pýtať.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Zuz1anka Pozri príspevok
    Som absolventkou obchodnej akadémie a hľadala som si pozíciu asistentky alebo administratívnej pracovníčky. Tu sa jedná o pozíciu asistentky v jednej firme. Prakticky by som robila asistentku osobe, ktorá je hneď pod konateľom spoločnosti. Náplň práce by bola typická pre túto pozíciu, čiže evidencia dochádzky, príprava podkladov pre účtoníka, obsluha recepcie, tabuľky v exceli, obvolávanie toho, čo by bolo treba, drobné nákupy, varenie kávy a tak
    Prvý pohovor robila so mnou priamo potencionálna nadriadená a ako som už hovorila mala som tam test aj slovné preskúšanie z angličtiny, psychologický test, povedala mi niečo o spoločnosti, pýtala sa ma základné otázky typu očakávaný plat, silné a slabé stránky a tak. Oboznámila ma s mojou náplňou práce. O ďalšom kole viem len to, že sa tam stretnem priamo s konateľom spoločnosti. Celkom sa bojím toho, či ma nebudú ešte viac preskúšavať z angličtiny. Ako, nemám problém sa dohovoriť, ale tréma robí svoje. Ani neviem, čo by sa ma mohol pýtať.
    ..

    ..nesmieš ukázať, že máš trému..predstav si ho ako kapustnú hlavu a komunikuj bez zadrhania, nehraj sa s perom ani si nehrab vlasy..buď kludná,v duchu sa presvedč, že si to najlepšie, čo ich mohlo stretnúť a tak aj vystupuj,pridaj úsmev a vyrovnanosť...ak spoločnosť má obchodné styky, ktoré je treba vybavovať v angličtine, predstav si taký rozhovor a premysli si ho dopredu aspoň v mysli..a neboj, nepohryznú ťa...si dobrá,len seba o tom musíš presvedčiť dopredu!...držím palce a daj vedieť, ako si dopadla!...

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Hlavne sa usmievaj, komunikuj a buď všímavá, keď ťa niečo zaujme, tak si to nenechaj pre seba, pochváľ, prípadne sa na to spýtaj a teda komunikuj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.