Zavrieť

Porady

Zmena VŠ

Dobrý deň prajem,
chcel by som Vás požiadať ako postupovať v mojom prípade, že som zmenil VŠ. Študoval som jeden rok na STUBA, kde som štúdium, kvôli zdravotným problémom neukončil, teda bol som "vyrazený" pre neplnenie podmienok. Potvrdenie zo školy mi prišlo, že som bol ich študentom od 1.9.-7.8.2012. Dňa 1.8. som mal zápis na Žilinskej univerzite na nový akademický rok. Teda chcel by som sa opýtať, či budem platiť poplatok za súbežné štúdium a taktiež, ako mám v mojej situácii postupovať. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nebudes platit poplatok za subezne studium teraz, ale v 3. rocniku bakalarskeho studia budes platit za cely rok, nakolko spolu s 1 rokom na STUBA prekrocis standardnu dobu studia pre bakalarske studium.
    S tým rokom navyše samozrejme počítam. Ide mi len o to, aby som nestratil ďalší, kvôli tým 6.-tim dňom, kedy som bol študentom na dvoch univerzitách. A treba sa ísť zahlásiť na ÚP, alebo nie? Keď som mal už teda zápis 1.8., tak odo dňa zápisu som študent. Teda na ÚP by som sa hlásiť nemal.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    zdravotnik3 Pozri príspevok
    S tým rokom navyše samozrejme počítam. Ide mi len o to, aby som nestratil ďalší, kvôli tým 6.-tim dňom, kedy som bol študentom na dvoch univerzitách. A treba sa ísť zahlásiť na ÚP, alebo nie? Keď som mal už teda zápis 1.8., tak odo dňa zápisu som študent. Teda na ÚP by som sa hlásiť nemal.
    Neviem si predstavit, ze si studentom uz v auguste, napriek zapisu.
    Studentom mozes byt az v novom akademickom roku a to je od 1.9.
    Ale mozno sa mylim.
    Co mas na potvrdeni o navsteve skoly? Aky datum?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Akademicky rok 2012/20131 trva 31.9.2012 - 31.8.2013, zapis do neho moze byt skor, ale AR nemoze zacat pred 1.9.
    pozri napr. tu:
    http://fpedas.uniza.sk/harmonogram/h...-rok-2012-2013

    Takze studentom si az od septembra.
    Obdobie od 8.8. do 31.8. nebudes mat pokryte v zdravotnej poistovni, treba sa ist odhlasit a opatovne prihlasit potom. A ak nebudes evidovany na UP (co uz aj tak za cas do dnes nestihnes), musis si za ten cas doplatit zdravotne poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.