Zavrieť

Porady

Práca na dohodu a odvody

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ak absolvent (uchádzač o zamestnanie) prácou na dohodu prekročí príjem 143,40 €, tak si sám platí zdravotné poistenie? A sociálne sa v tom prípade neodvádza?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    ak je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie, zdravotné poistenie za neho hradí štát
    ak prekročí príjem 143,40 € úrad práce ho vyradí z evidencie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ailise Pozri príspevok
    Ivana Š: Možno som sa trochu zle vyjadrila. Zaujímalo by ma, čo sa stane potom, keď ho úrad vyradí z evidencie. Platí si sám zdravotné poistenie a sociálne sa v tom prípade neodvádza?
    UP za uchádzača neplatí SP, takže ani po jeho vyradení nevzniká žiadna povinnosť voči SP.

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Ivana Š: Možno som sa trochu zle vyjadrila. Zaujímalo by ma, čo sa stane potom, keď ho úrad vyradí z evidencie. Platí si sám zdravotné poistenie a sociálne sa v tom prípade neodvádza?
    kn-alka áno platí si len zdravotné. Ak chce môže sa dobrovoľne poistiť v SP.

    Práca na dohodu a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.