Zavrieť

Porady

Na faktúre tovar, ktorý je pre zamestnanca

Dobrý deň, mám otázku :

do firmy prišla DF od dodávateľa, od ktorého bežne berieme tovar, ktorý ďalej predávame v našom obchode. Lenže teraz je na faktúre tovar, ktorý si objednal na firmu náš zamestnanec a nebudeme ho ďalej predávať. Ako to mám zaúčtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Sumu vrátane DPH (ak ste platiteľmi) zaúčtujte ako pohľadávku voči zamestnancovi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Domi123 Pozri príspevok
    môžete mi prosím Vás napísať konkrétne účty? ďakujem
    335/321, úhrada 221 /335.

    Domi123 je offline (nepripojený) Domi123

    Domi123
    ďakujem krásne, ešte len teraz začínam, tak sa mám toho čo učiť
    a keď by bolo na faktúre, aj tovar, ktorý ďalej predávame aj nejaké veci pre zamestnanca, tak čo s tým?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Domi123 Pozri príspevok
    ďakujem krásne, ešte len teraz začínam, tak sa mám toho čo učiť
    a keď by bolo na faktúre, aj tovar, ktorý ďalej predávame aj nejaké veci pre zamestnanca, tak čo s tým?
    Tak to rozúčtuješ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Domi123 Pozri príspevok
    ako 131,343/321 a 335/321 a DPH uplatním iba pri tovare?
    Dph uplatníš len z toho tovaru, ktorý budeš ďalej predávať.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Domi123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku :

    do firmy prišla DF od dodávateľa, od ktorého bežne berieme tovar, ktorý ďalej predávame v našom obchode. Lenže teraz je na faktúre tovar, ktorý si objednal na firmu náš zamestnanec a nebudeme ho ďalej predávať. Ako to mám zaúčtovať? Ďakujem
    Neúčtuj. Faktúru daj zamestnancovi nech si ju sám uhradí.

    Domi123 je offline (nepripojený) Domi123

    Domi123
    Nie, pomýlila som sa. Oni sú tu nie zamestnaní, ale robia na živnosť, čo v tom prípade?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Domi123 Pozri príspevok
    Nie, pomýlila som sa. Oni sú tu nie zamestnaní, ale robia na živnosť, čo v tom prípade?
    Ak to sú živnostníci, tak nemali čo nakupovať cez vašu firmu. Mali si to kúpiť na svoju živnosť.
    Nemali ste teda ani objednávať, ak nie, vrátťe faktúru na prepracovanie adresy.

    Domi123 je offline (nepripojený) Domi123

    Domi123
    Ja som do firmy len teraz nastúpila, ale stalo sa to dávnejšie ale viackrát. Odteraz sa to už nemôže stať, ale čo s tým predošlým?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Domi123 Pozri príspevok
    Ja som do firmy len teraz nastúpila, ale stalo sa to dávnejšie ale viackrát. Odteraz sa to už nemôže stať, ale čo s tým predošlým?
    Kedže to už bolo dávnejšie, tak je to aj správne zaúčtované, či nie? Ak taká fa bola, mala im byť tzv. prefakturovaná.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Domi123 Pozri príspevok
    Ja som do firmy len teraz nastúpila, ale stalo sa to dávnejšie ale viackrát. Odteraz sa to už nemôže stať, ale čo s tým predošlým?
    Spýtam sa ....šéf o tom vie ? Tovar vyfakturujte zamestnancovi a nech riadne FA uhradí .

    Domi123 je offline (nepripojený) Domi123

    Domi123
    Ono to je tak, že je to česká firma a tu na Slovensku sú traja živnostníci, nikto nie je zamestnanec. Mám teda celú FA prijať ako tovar a tovar vyfakturovať tomu "zamestnancovi"?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kto je česká firma? Vy alebo dodávateľ? A tí živnostníci sú odkiaľ a s kým majú nejakú zmluvu? Informáciie čoraz viac zamotané , strácam niť

    luj123 je offline (nepripojený) luj123

    luj123
    ja to robim tak ze vsetko dam na sklad a hned vystavim fakturu na zamestnanca alebo zivnostnika . dph uplatnim na vstupe a cez VF ju dam do DPH na vystupe a mam pokoj uhrady bud zrazkou zo mzdy alebo uhradia do pokladne prip. bankou

    Domi123 je offline (nepripojený) Domi123

    Domi123
    chápem, že to z toho nevyznie zrozumiteľne (naša firma je aj v CZ, my sme s.r.o. na SK, kde vacsinovy majitel je ceska spolocnost, pracovnici na SK sú živnostníci)...spravím to tak, ako luj123, ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Domi123 Pozri príspevok
    chápem, že to z toho nevyznie zrozumiteľne (naša firma je aj v CZ, my sme s.r.o. na SK, kde vacsinovy majitel je ceska spolocnost, pracovnici na SK sú živnostníci)...spravím to tak, ako luj123, ďakujem
    je jedno, kto je majiteľ. Ak je s.r.o. registrovaná na SK, tak je to vzťah medzi SK sr.o. a SK živnostníkmi - najbezproblémovejšie - tak, ako bolo vyššie - uplatniť DPH na vstupe- vyfakturovať - odviesť DPH....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.