Zavrieť

Porady

da sa zamestnat ako uctovnicka junior bez ekonomickej SŠ alebo VŠ

Dobrý deň,

mám 26 rokov, vyštudovanú VŠ technického smeru, ale veľký zmysel pre čísla a mám záujem pracovať ako účtovníčka. Viete mi niekto poradiť, či môžem získať pozíciu účtovníčky junior v nejakej väčšej firme, kde si ma zaškolia podľa a seba a sú tam nejakí seniori, ktorí dohliadajú a radia?
Alebo si treba spraviť účtovnícky kurz (trebárs podvojného účtovníctva) a až potom hľadať zamestnanie? Berú zamestnávatelia tento kurz ako náhradu školy príp. praxe?

Dakujem pekne za názor.
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Evka, vo väčších mestách vo veľkých účtovných firmách takúto možnosť zamestnania bez vzdelania a praxe pripúšťam. Účtovníci juniori spracovávajú len časť účtovnej agendy a firma ich vyškolí podľa svojich požiadaviek. Niekedy "zavážia" jazykové znalosti uchádzača ...

    Na vidieku a v menších mestách je šanca zamestnať sa v tejto oblasti bez vzdelania a praxe malá a z tvojho pohľadu aj riziková ...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    účtovník -junior bez akýchkoľvek znalostí účtovníctva... Na túto pozíciu sa bežne robia pri príjímacom pohovore aj testy. Senior účtovník metodicky usmerňuje a kontroluje, jeho pracovnou náplňou určite nie je učiť účtovníctvo...

    da sa zamestnat ako uctovnicka junior bez ekonomickej SŠ alebo VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.