Zavrieť

Porady

Inventarizácia pohľadávok

Chcela by som sa Vás opýtať, ako by ste postupovali v prípade ak firma je v konkurze, kam mám zaslať inventarizáciu pohľadávok firme, alebo správcovi konkurznej podstaty? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pohľadávky voči firme v konkurze bolo potrebné prihlásiť a tým sú inventarizované do ukončenia konkurzu - teda po potvrdení.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    To znamená , že nemusím každý rok posielať inventarizáciu. Pohľadávku sme prihlásili, keď bol vyhlásený na firmu konkurz.
    A čo mám spraviť s takými pohľadávkami, pri ktorých som cez OR zistila , že firma bola tento rok vymazaná z OR a s pohľadávkami, pri ktorých sa mi stále vráti inventarizácia s tým , že adresát je neznámy hoci podľa OR ešte existuje?

    Norča je offline (nepripojený) Norča

    Norča
    To, že sa mi pošta vždy vrátila som vyriešila jednoducho. Požiadala som súd o vydanie platobného rozkazu. To zabralo. Keď OR vymaže firmu z OR, niečo tomu predchádza. Asi konkurz, možno ho súd zamietol pre nedostatok majetku dlžníka a pod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri dobrovoľnom výmaze odpíšte pohľadávku nedaňovo.
    Pri tej prihláške do konkurzu treba sledovať situáciu, vestníky, kontaktovať správcu aby ste vedeli ako to s tou firmou vyzerá.

    Inventarizácia pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.