Zavrieť

Porady

Príloha - poznámky k DP

Prosím Vás, nemáte niekto Prílohu k účtovnej závierke = poznámky vo Worde? Neviem, zdá sa mi, že som tu niekedy na porade niečo také zazrela, ale neviem to nájsť. Alebo sa mi to len zdalo? Veľmi by mi to pomohlo - nemám tlačivo z SEVTu a nechce sa mi zrovna vymýšľať slohovú prácu. Pomôžete?
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

ahoj,
myslela si toto?

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=11
0 0
proIT proIT

proIT je offline (nepripojený) proIT

Tieto poznámky som stiahol z Porady minulý rok.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Veeeeeeeeľká vďaka. Vyhľadávač nereagoval a hľadala som to v tlačivách dosť hodnú chvíľu, pomohli ste mi.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Alenka, prepáč využijem tvoju tému. Chcem sa poďakovať všetkým poraďákom, ktorí sem na Poradu prilepili vzory poznámok k UZ. Veľmi mi pomohli, robím UZ v PU prvý krát. Srdečná vďaka Braňovi, Lune a Sway aj všetkým ostatným poraďákom, ktorí prispeli svojimi skúsenosťami.
Ste naozaj super.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Prosím Vás stiahla som si tieto poznamky,ale nedá sa mi vpisovať do tabuľky,vie mi niekto poradiť.Ďakujem
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Prosím Vás o radu, máme dve autá na leasing Finančný prenájom od.r.05 a neviem čo s tým v poznámkach, jedno auto budeme splácať 3 roky a druhé 4 roky.
bod 10 Majetok prenajatý formou finančného prenájmu
Celková suma dohodnuých platieb ku dňu,ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v členení u nájomcu :
-istina
-Finančný výnos


Suma istiny u nájomcu a finančného nákladu podľa doby splatnosti
-istina
-Finančný náklad

prosím Vás čo sa do uvedenej tabuľky vpisuje ?na budúci rok budem chytrejšia nečakane to musím DP prvý krát zvládnuť sama
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

Aj ja mám 2 autá na leasing obstarané v r. 2005, ale asi mám iný druh
"Poznámok", lebo v bode 10 na strane 19 mám tabuľku, do ktorej mám
vpísať:
Splatnosť do 1 rok Splatnosť od 1 roka do 5 rokov ....
Istina
Finančný výnos

Sa mi to zdá jednoduchšie. Dnes idem za jednou šikovnou pani ekonómkou a spýtam sa jej, čo vlastne sa tam má napísať a dám ti vedieť, oki?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Musí byť príloha k účtovnej závierke taká rozsiahla? Je na to predpis?
Nemôže to byť iba stručné zhrnutie hospodárenia firmy, napr. na 1-2 strany?
Vlani som si stiahla odtiaľto toto, aj som to poslala a chcem aj tento rok. Môže to byť aj takto?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Fany
Musí byť príloha k účtovnej závierke taká rozsiahla? Je na to predpis?
Nemôže to byť iba stručné zhrnutie hospodárenia firmy, napr. na 1-2 strany?
Vlani som si stiahla odtiaľto toto, aj som to poslala a chcem aj tento rok. Môže to byť aj takto?
Môžu byť aj stručné , záleží na tom čo firma robí - ja som ich sem šupla, používam ich pre malé firmy ak je jediný majiteľ aj konateľ. Uvediem všetko dôležité a hotovo. Ale ak ide o s.r.o. s viacerými spoločníkmi, činnosťami, majetkom..... tak ich neodporúčam. Treba použiť tie druhé. sú tiež trocha stručnejšie ako kupované. http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pozn%E1mky
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Jelena
Aj ja mám 2 autá na leasing obstarané v r. 2005, ale asi mám iný druh
"Poznámok", lebo v bode 10 na strane 19 mám tabuľku, do ktorej mám
vpísať:
Splatnosť do 1 rok Splatnosť od 1 roka do 5 rokov ....
Istina
Finančný výnos

Sa mi to zdá jednoduchšie. Dnes idem za jednou šikovnou pani ekonómkou a spýtam sa jej, čo vlastne sa tam má napísať a dám ti vedieť, oki?
Prosím Ťa šupni mi to budem rada, pozdravujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pomaly obnovujem túto tému.

Pri zostavovaní prílohy k účt. závierky som na trafila na problém pri odpisovom pláne majetku nakúpeného v 2006. Má sa tam zadať aj doba odpisovania. Zadáva sa v mesiacoch, rokoch? A čo sadzba odpisovania? (Mám taký pocit, že sú to staré pojmy.)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Významné položky sú nad 1000 Sk, alebo si to určuje firma sama?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

V časti G. i) Bankové úvery, pôžičky, návratné finančné výpomoci sa chápu iba z bankových inštitúcií alebo akýchkoľvek organizácií?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

bod N. a-b) spriaznené osoby
Chápu sa spriaznené osoby uvádzané v prílohe ako závislé osoby charakterizované v zákone o dani z príjmu?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

... posúvam
nikto sa s týmto ešte nezaoberá?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Moja pdf verzia....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som už tak mimo. Súrne
Prosím Vás, treba aj Poznámky k účtovnej závierke podpisovať konateľom alebo nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03
Ja som už tak mimo. Súrne
Prosím Vás, treba aj Poznámky k účtovnej závierke podpisovať konateľom alebo nie?
Ja to dávam podpisovať, ale ak nebudú nič sa nestane.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA
§ 17

(1) Účtovná závierka je štruktúrovaná prezentácia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva, poskytovaná osobám, ktoré tieto informácie využívajú (ďalej len "používatelia"). Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku v prípadoch ustanovených týmto zákonom v štruktúre, ktorá nadväzuje na sústavu účtovníctva používanú v účtovnej jednotke. Účtovná závierka tvorí jeden celok.

(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) právnu formu účtovnej jednotky,
d) deň, ku ktorému sa zostavuje,
e) deň jej zostavenia,
f) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
g) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.


Keď podpisujeme súvahu a výkaz Z a S, prečo nie poznámky?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Bože, prečo si tak strááááášne komplikujeme život?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať