Zavrieť

Porady

Zvláštne požiadavky pri pohovore

dobrý deň, zaujímalo by ma či ste sa stretli s nejakou špecifickou požiadavkou pri pohovore do zamestnania, skôr ma zaujíma druhá strana. Prišiel som sa uchádzať o zamestnanie
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Veľmi stručne si to napísal, takže neviem, o čo Ti presne ide. Zamestnávateľ dáva na pohovore otázky, ktoré sa týkajú Tvojho budúceho pracovného zaradenia a ktoré s ním priamo súvisia. § 13, odsek 1 a 2 Zákonníka práce uvádza nasledovné :
§ 13
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ je v pracovnoprávnych vzťahoch povinný zaobchádzať so zamestnancami v súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania ustanovenou pre oblasť pracovnoprávnych vzťahov osobitným zákonom o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

(2) V pracovnoprávnych vzťahoch sa zakazuje diskriminácia zamestnancov z dôvodu pohlavia, manželského stavu a rodinného stavu, sexuálnej orientácie, rasy, farby pleti, jazyka, veku, nepriaznivého zdravotného stavu alebo zdravotného postihnutia, genetických vlastností, viery, náboženstva, politického alebo iného zmýšľania, odborovej činnosti, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo etnickej skupine, majetku, rodu alebo iného postavenia.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majulkab majulkab

majulkab je offline (nepripojený) majulkab

to je teória, mňa by skôr zaujímala prax, zamestnávatelia poznajú zákony ale nie vždy ich dodržujú, česť výnimkám.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

majulkab Pozri príspevok
to je teória, mňa by skôr zaujímala prax, zamestnávatelia poznajú zákony ale nie vždy ich dodržujú, česť výnimkám.
Pri ženách štandardná otázka - deti. Dopĺňam: čo sa teba asi netýka
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja si pamatam na otazku, aky mate nazor na feminizmus... cakali dve moznosti, suhlasim, nesuhlasim.
suhlasim - budes makat ako chlap od vidim do nevidim, bez vynimky, ci Ta caka rodina
nesuhlasim - plat muza a zeny na tej istej pozicii sa lisil..

moja odpoved: nevadi mi..
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

este mi napadlo, je zaujimave, ze pri pohovoroch s muzmi - neviem ci to maju od prirody, som mala vzdy neprijemny pocit, ci som uz bola na pohovore ja alebo som robila pohovor, ale urcite niekde v Amerike, by sa to bralo ako sexualny harasment, ci uz to bol sposob reci alebo take povzbudive gesta, "akoze" potlapkavanie a pod....
0 0
majulkab majulkab

majulkab je offline (nepripojený) majulkab

Stalo sa mi, že sa ma pýtali či fajčím, dosť často sa mi to stávalo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

majulkab Pozri príspevok
Stalo sa mi, že sa ma pýtali či fajčím, dosť často sa mi to stávalo
ja byť zamestnávateľom,tak fajčiara ani nezamestnám
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

korduľa Pozri príspevok
este mi napadlo, je zaujimave, ze pri pohovoroch s muzmi - neviem ci to maju od prirody, som mala vzdy neprijemny pocit, ci som uz bola na pohovore ja alebo som robila pohovor, ale urcite niekde v Amerike, by sa to bralo ako sexualny harasment, ci uz to bol sposob reci alebo take povzbudive gesta, "akoze" potlapkavanie a pod....
potlapkávanie ? kde?kam? čo?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

kopretinka Pozri príspevok
ja byť zamestnávateľom,tak fajčiara ani nezamestnám
ked som bola mala, chodila som za mamou do uctarne..... otvorim dvere... a nikoho nie je vidiet... iba dym...
podla mna zalezi na pracovnom mieste, taky straznik ..to by nebol absolutne problem, ale taka kozmeticka, alebo zubarka..no "mnam".

osobne nemam rada, ked sa ma niekto spyta, ci mi nebude vadit ak si zapali, ja poviem, ze bude a dotycny/a sa urazi, vraj som arogantna a pritom to poviem tak slusne, ako sa ma spytat, ci mi to nebude vadit...

ale to je ina tema
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korduľa Pozri príspevok
osobne nemam rada, ked sa ma niekto spyta, ci mi nebude vadit ak si zapali, ja poviem, ze bude a dotycny/a sa urazi, vraj som arogantna a pritom to poviem tak slusne, ako sa ma spytat, ci mi to nebude vadit...

ale to je ina tema
A prečo by ti to malo vadiť? Ak dodrží patričný odstup od teba. Kilometrový.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

kopretinka Pozri príspevok
ja byť zamestnávateľom,tak fajčiara ani nezamestnám
Inak je sranda, keď si zoberem u nás v robote fajčiari za týždeň prefajčia tak 3hodiny dokopy...to zamestnávateľ toleruje, ale keď ja chcem ísť na tri hodiny k lekárovi tak musím doniesť potvrdenie od lekára
3 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
pepa78 Pozri príspevok
Inak je sranda, keď si zoberem u nás v robote fajčiari za týždeň prefajčia tak 3hodiny dokopy...to zamestnávateľ toleruje, ale keď ja chcem ísť na tri hodiny k lekárovi tak musím doniesť potvrdenie od lekára
Túto poznámku: " len som si odskočil fajčit. " tiež milujem.
Ja kedy môžem povedať zamestnávateľovi: " len som si odskočila nefajčiť / nadýchať sa čerstvého vzduchu " ?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kn-alka Pozri príspevok
Túto poznámku: " len som si odskočil fajčit. " tiež milujem.
Ja kedy môžem povedať zamestnávateľovi: " len som si odskočila nefajčiť / nadýchať sa čerstvého vzduchu " ?
Tak zakontruj.
"To musím vidieť"
0 0
majulkab majulkab

majulkab je offline (nepripojený) majulkab

v mojej starej robote boli moje kolegyne fajčiarky, ja nefajčím, a už ked som pocula ideme si pofajčiť a z kratkej cigy bolo aj 10 min. tak ma išlo poraziť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jnovota Pozri príspevok
Povieš nahlas a diskriminácia ako vyšitá.
Blbosť. Pod čo z tohto by si takúto diskrimináciu zaradil?

Zákonník práce
§ 13
(1) Zamestnávateľ je v pracovnoprávnych vzťahoch povinný zaobchádzať so zamestnancami v súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania ustanovenou pre oblasť pracovnoprávnych vzťahov osobitným zákonom o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).
(2) V pracovnoprávnych vzťahoch sa zakazuje diskriminácia zamestnancov z dôvodu pohlavia, manželského stavu a rodinného stavu, sexuálnej orientácie, rasy, farby pleti, jazyka, veku, nepriaznivého zdravotného stavu alebo zdravotného postihnutia, genetických vlastností, viery, náboženstva, politického alebo iného zmýšľania, odborovej činnosti, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo etnickej skupine, majetku, rodu alebo iného postavenia.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jnovota Pozri príspevok
A pritom z ľudského hľadiska sú fajčiari tolerantnejší ako nefajčiari.
Sú, napr. k zákonom, ten antifajčiarsky bežne tolerujú na zastávkach so zapláenou cígou v papuli
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jnovota Pozri príspevok
Povieš nahlas a diskriminácia ako vyšitá.
haha,toto nie je diskriminácia
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jnovota Pozri príspevok
A pritom z ľudského hľadiska sú fajčiari tolerantnejší ako nefajčiari.
isteeeeeeeeeeeeeee,sú takí tolerantní ako že ja som matka Tereza
0 0
pozdenka pozdenka

pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

ja som sa stretla s otazkou: Mate znamosti na danovom urade?"
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pozdenka Pozri príspevok
ja som sa stretla s otazkou: Mate znamosti na danovom urade?"
fú,to bolo čo za firmu??
a máš?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať