Zavrieť

Porady

Môže externý študent SŠ pracovat na dohodu?

Viete mi niekto poradiť ako je to keď som externý študent na strednej škole? Mám nárok na to pracovať na dohodu pre študenta? Pretože všade sa píše že takáto dohoda sa ruší pre externého študenta vysokej školy. O externých študentoch strednej školy sa nikde nič nepíše. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 12.04.13 at 16:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    lucaslucia Pozri príspevok
    Viete mi niekto poradiť ako je to keď som externý študent na strednej škole? Mám nárok na to pracovať na dohodu pre študenta? Pretože všade sa píše že takáto dohoda sa ruší pre externého študenta vysokej školy. O externých študentoch strednej školy sa nikde nič nepíše. Ďakujem
    Dohodu o BPŠ môže vykonávať iba študent denného štúdia. Ty ale môžeš vykonávať iný typ dohody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Melnick Pozri príspevok
    Dohodu o BPŠ môže vykonávať iba študent denného štúdia. Ty ale môžeš vykonávať iný typ dohody.
    ... bez odvodového zvýhodnenia

    lucaslucia je offline (nepripojený) lucaslucia

    lucaslucia
    Napriek tomu že som ešte len stredoškoláčka nemôžem pracovať na dohodu o práci študenta? a to kde zamestnajú človeka ktorý ma ešte len základné vzdelanie nakoľko strednú školu si momentálne robí

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    lucaslucia Pozri príspevok
    Napriek tomu že som ešte len stredoškoláčka nemôžem pracovať na dohodu o práci študenta? a to kde zamestnajú človeka ktorý ma ešte len základné vzdelanie nakoľko strednú školu si momentálne robí
    vykladať tovar v tescu môžeš aj bez vzdelania napr.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lucaslucia Pozri príspevok
    Napriek tomu že som ešte len stredoškoláčka nemôžem pracovať na dohodu o práci študenta? a to kde zamestnajú človeka ktorý ma ešte len základné vzdelanie nakoľko strednú školu si momentálne robí
    Kedze nie si studentka denneho studia, tak nie.
    Vies kolko ludi robi pomocne prace dokonca aj s neukoncenou zakladnou skolou?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucaslucia Pozri príspevok
    Napriek tomu že som ešte len stredoškoláčka nemôžem pracovať na dohodu o práci študenta? a to kde zamestnajú človeka ktorý ma ešte len základné vzdelanie nakoľko strednú školu si momentálne robí
    Kolko má rokov ?

    Dohoda o brigádnickej práci študentov
    § 227
    Na začiatok

    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku. Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

    (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

    lucaslucia je offline (nepripojený) lucaslucia

    lucaslucia
    ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku...
    Podľa tohto ja mám predsa štatút študenta strednej školy takže tomu už vôbec nerozumiem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucaslucia Pozri príspevok
    ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku...
    Podľa tohto ja mám predsa štatút študenta strednej školy takže tomu už vôbec nerozumiem
    Kolko máš rokov ?

    V novele ZP, platnej od 1.1.2013, naozaj vypadla u študentov SŠ podmienka denného štúdia

    lucaslucia je offline (nepripojený) lucaslucia

    lucaslucia
    veronikasad Pozri príspevok
    Kolko máš rokov ?

    V novele ZP, platnej od 1.1.2013, naozaj vypadla u študentov SŠ podmienka denného štúdia



    Čo to pre mňa znamená? A mám 21 rokov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucaslucia Pozri príspevok
    Čo to pre mňa znamená? A mám 21 rokov
    že môžeš mať uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci študenta

    gabyka je offline (nepripojený) gabyka

    gabyka
    veronikasad Pozri príspevok
    že môžeš mať uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci študenta
    Dobrý deň
    Môže externý študent SŠ 20-ročný pracovať na TPP?
    Môže sa naňho uplatniť DB, kým nepracuje?
    Ďakujem pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.