Zavrieť

Porady

danové priznanie dôchodca

Dobrý den

týmto sa chcem spýtať, starobný dôchodca na dohodu o vykonaní práce zarobil za rok 2012 príjem vo výške 2417EUR a jeho dôchodok je vo výške asi tak okolo 330eur mesačne ako to je s danami..tento prípadom som práve ešte neriešila.

dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak podá DP, preddavky, ktoré zaplatil, sa mu vrátia. Prepáč, zle som prečítala sumu. Beriem odpoveď späť.
Naposledy upravil Tweety : 09.02.13 at 11:31
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

ok a treba doložiť aj výmer dôchodku?môžeš mi poradiť ktoré riadky.moc ďakujem..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

polis1 Pozri príspevok
ok a treba doložiť aj výmer dôchodku?môžeš mi poradiť ktoré riadky.moc ďakujem..
Nič mu nevrátia, príjem na dohodu bol vyšší ako polovica NCZD teda vyšší ako 1822,37 eur a jeho dôchodok je vyšší mesačne ako mesačné NCZD , takže podať DP musí ale daň mu nevrátia.
3 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

no šak práve, ja som si to tiež myslela, lebo pokial viem, tak to bolo že musel splniť to, že nebol príjem vyšši ako polovica NCZD.
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

a búdu to riadky v danovom priznaní:

r. 32 2417
r.32a 2417
r 36 2417
r 0
r 40 2417
r. 41 bude daň zrazená je to tak správne?
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

mám to správne vypísané?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

28 zaškrtni - áno
29 napíš sumu
32,32a,34,36,40 - 2417
41, 54, 56 - 459,23
predpokladám že na 62 budeš mať zrazenú daň z potvrdenia
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Dobry den,

chcem sa uistit kvoli dochodcovi, pocitam totiz na softe eDane a tam som si nahodila sumu 100 eur ako prijem zo zav. cinnosti + 100 eur prenajom, poberatel dochodku pocas celeho roka a ono mi normalne vypocitalo dan na uhradu.... Neviem ci som nieco nepostrehla alebo im to pocita zle...., Este doplnim ze to robim v tlacive B.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Na prenájom sa nevzťahuje NČZD, preto ti vyšla daň.

Ale pri takýchto malých sumách nemá povinnosť podať DP.
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

adinka55 Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa uistit kvoli dochodcovi, pocitam totiz na softe eDane a tam som si nahodila sumu 100 eur ako prijem zo zav. cinnosti + 100 eur prenajom, poberatel dochodku pocas celeho roka a ono mi normalne vypocitalo dan na uhradu.... Neviem ci som nieco nepostrehla alebo im to pocita zle...., Este doplnim ze to robim v tlacive B.
byť na Tvojom mieste podám iba DP typ A a suma cca 19 € sa ti vráti ako preplatok....
príjem z prenájmu je ozaj iba 100 €?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

adinka55 Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa uistit kvoli dochodcovi, pocitam totiz na softe eDane a tam som si nahodila sumu 100 eur ako prijem zo zav. cinnosti + 100 eur prenajom, poberatel dochodku pocas celeho roka a ono mi normalne vypocitalo dan na uhradu.... Neviem ci som nieco nepostrehla alebo im to pocita zle...., Este doplnim ze to robim v tlacive B.
keď budeš riadne vypĺňať DP typ B ... tak síce ti výjde pri takomto príjme daň 38 eur ... ale daňová povinnosť bude nula.
Treba správne odkliknúť !! V tomto prípade je jedno, či sú príjmy aktívne, alebo pasívne a či je nárok na NČZD, alebo nie. - použije sa §46!!
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Prosím Vás má nárok na nezdaniteľné minimum zamestnanec, ktorí bol k 1.1.2012 poberateľom pradčasného starobného dôchodku . Tento sa mu po dovršení dôchodkového veku t.j. 28.5.2012 preklasifikoval na starobný dôchodok . Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane ???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Prosím Vás má nárok na nezdaniteľné minimum zamestnanec, ktorí bol k 1.1.2012 poberateľom pradčasného starobného dôchodku . Tento sa mu po dovršení dôchodkového veku t.j. 28.5.2012 preklasifikoval na starobný dôchodok . Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane ???
Nie nemá nárok na NCZD lebo bol dôchodcom k 1.1.12
3 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Xanti Pozri príspevok
Nie nemá nárok na NCZD lebo bol dôchodcom k 1.1.12
ešte doplním - že ak by mu vyšiel nejaký rozdiel medzi NČZD a dôchodkom - tak vtedy áno - ten rozdiel si uplatní
3 0
silwusik silwusik

silwusik je offline (nepripojený) silwusik

potrebovala by som poradiť, či súčasťou daňového priznania dôchodcu musí byť aj výmer zo sociálnej poisťovne, ktorý potvrdzuje výšku dôchodku za rok 2012 alebo stačí, keď si sama narátam a príloha bude len 1, a to potvrdenie zamestnávateľa o výške príjmu z dohody za rok 2012
ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

silwusik Pozri príspevok
potrebovala by som poradiť, či súčasťou daňového priznania dôchodcu musí byť aj výmer zo sociálnej poisťovne, ktorý potvrdzuje výšku dôchodku za rok 2012 alebo stačí, keď si sama narátam a príloha bude len 1, a to potvrdenie zamestnávateľa o výške príjmu z dohody za rok 2012
ďakujem
stačí napočítanie, doklad budeš dávať pri prípadnej kontrole
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silwusik Pozri príspevok
potrebovala by som poradiť, či súčasťou daňového priznania dôchodcu musí byť aj výmer zo sociálnej poisťovne, ktorý potvrdzuje výšku dôchodku za rok 2012 alebo stačí, keď si sama narátam a príloha bude len 1, a to potvrdenie zamestnávateľa o výške príjmu z dohody za rok 2012
ďakujem
Žiadne dokladovanie dôchodku nie je prílohou DP.
0 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Mám dôchodcu, ktorý mal príjem na dohodu 600 €, takže zrazená daň by sa mu podaním DP vrátila. V DP zaškrnem riadok 28 a do r. 29 uvediem ročný dôchodok - ale som na pochybách, či tam tú sumu ročného dôchodku uvádzať, keď niekde som čítala, že riadok sa vyplní ak si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku - a tú si dôchodca predsa neuplatňuje. Už som z toho celá dopletená a nechcem mu uškodiť.
Mám tam tú sumu uviesť?
Ďakujem
0 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Tiež som mala pred 2 rokmi takýto prípad, výšku dôchodku som neuviedla a pracovníčka DÚ žiadala doplniť.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katka - ak ťa "nepustí" ďalej - kľudne tam daj sumu 4000 a nemusíš nič riešiť .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať