Zavrieť

Porady

vypis z DP

Viem mi niekto poradit, kde by som nasla vypis z dan.priznania FO pre rok 2005, ktory treba poslat do SP a ZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Ahojte

    a neviete či aj Všeobecná zdravotná poisťovňa má už svoje tlačivo na výpis z DP 2005? A Spoločná zdravotná poisťovňa a Apollo???V týchto poisťovniach mám klientov a na web-stránkach poisťovní som nič také nenašla.
    Ak nájdete, skúste priložiť na stiahnutie.

    Ďakujem zlatí poraďáci :-)

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Dana K.
    Na webových stránkach to jednotlivé poisťovne majú.
    Ja som hľadala na VŠZP, ale nenašla som..

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Výpis z DP pre zdravotné poisťovne bude ako príloha RZ ZP v termíne do 30.6.2006, takže zvlášť (do 8.4. - ako minulé roky) sa nemusí posielať.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tlačivo na výpis z DP si zvyknem stiahnuť zo stránky - www.socpoist.sk - tam vždy nájdete tlačivo pre aktuálny rok. Do poisťovní sa takéto tlačivo už dávať nebude.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Klientova manželka dostala Výzvu zo VšZP, pod hrozbou pokuty, aby zaslala chýbajúce výpisy z DP za roky 1993 - 1998.
    Nakoľko som toto účtovníctvo prevzala a začala robiť až v roku 2005, musím sa spoľahnúť na informácie, ktoré mi poskytne klient. Požiadala som ho o kopie DP z týchto rokov, ale zatiaľ mi ich nedoručil a ani neviem, či ich vôbec má... Tvrdí, že v tých rokoch bola manželka jeho spolupracujúca osoba...
    Možno sa s tým už niekto stretol a bude mi vedieť poradiť. Bola by som veľmi vďačná. Mám dve otázky:
    1. Je klient povinný doručiť chýbajúce výpisy za roky 1993 - 1998?
    2. Kde by som získala tlačivá, ktoré boli platné v uvedených rokoch?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pozrela som do môjho "archívu" a v tie roky ešte výpisy z DP museli byť potvrdené daňovým úradom. Výpisy od roku 1995 do dnes mám, ak by si potrebovala, môžem ti zaslať, prípadne idem skúsiť naskenovať, uvidím kvalitu.
    Naposledy upravil abel : 20.02.09 at 06:25

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    abel Pozri príspevok
    Pozrela som do môjho "archívu" a v tie roky ešte výpisy z DP museli byť potvrdené daňovým úradom. Výpisy od roku 1995 do dnes mám, ak by si potrebovala, môžem ti zaslať, prípadne idem skúsiť naskenovať, uvidím kvalitu.
    Výborne. Začína to byť zaujímavé. Snáď to nejako skompletizujem.
    Určite sa na DU potešia, keď tam pošlem klienta pre potvrdenie výpisu za roky 1993 a 1994...
    Za tlačivá výpisov na tie ďalšie roky budem veľmi vďačná. Totiž, pátrala som na internete a akosi sa mi nepodarilo nič nájsť...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    abel Pozri príspevok
    Pozrela som do môjho "archívu" a v tie roky ešte výpisy z DP museli byť potvrdené daňovým úradom. Výpisy od roku 1995 do dnes mám, ak by si potrebovala, môžem ti zaslať, prípadne idem skúsiť naskenovať, uvidím kvalitu.
    Skúšala som naskenovať, to mi šlo, ale nešlo to potom priložiť. Škoda, možno by to pomohlo aj iným. Ešte skúsim cez víkend požiadať mladších - skúsenejších - teda moje deti

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    abel Pozri príspevok
    Skúšala som naskenovať, to mi šlo, ale nešlo to potom priložiť. Škoda, možno by to pomohlo aj iným. Ešte skúsim cez víkend požiadať mladších - skúsenejších - teda moje deti
    Ďakujem veľmi pekne za ochotu.

    MiladaM je offline (nepripojený) MiladaM

    MiladaM
    Ahojte, chcem sa spytat: ak ma zivnostnik zivnost od 26.3.2008, tak potom do vypisu z DP do kolonky "pocet mesiacov vykonavania samostat.zarob. cinnosti" dam 10? Alebo sa rataju len cele mesiace?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MiladaM Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spytat: ak ma zivnostnik zivnost od 26.3.2008, tak potom do vypisu z DP do kolonky "pocet mesiacov vykonavania samostat.zarob. cinnosti" dam 10? Alebo sa rataju len cele mesiace?
    Dáš 10 mesiacov.
    Daňový na základe žiadosti ich vyhotoví na vlastnom tlačive
    a potvrdí, ale chcú kolok za každý rok nepamätám sa či 50 Sk alebo 100 Sk .Teda to bolo minulý rok, takže teraz už eurá

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Ahojte,prosím Vás,keď daňovník ukončil podnikanie v r.2008,musí podať ešte výpis z DP na sociálnu poisťovňu za rok 2008
    Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    erika_H Pozri príspevok
    Ahojte,prosím Vás,keď daňovník ukončil podnikanie v r.2008,musí podať ešte výpis z DP na sociálnu poisťovňu za rok 2008
    Ďakujem


    Pokiaľ zdokladoval na SP ukončenie živnosti, výpis podať nemusí.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Paula Pozri príspevok
    Pokiaľ zdokladoval na SP ukončenie živnosti, výpis podať nemusí.
    Ďakujem moc Paula.Pekný deň prajem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.