Zavrieť

Porady

daň z príjmu-čo všetko sa do príjmu počíta ?

Do augusta 2012 som bola zamestnaná a zamestnávateľ mi vyplatil odstupné,ktoré bolo započítané do poslednej výplaty.Potom som bole evidovaná na Úrade práce,kde mi vyplácali podporu v nezamestnanosti. Popritom som pracovala na dohodu,kde mi zrážali dan..celkovo 409,86€. Pri druhej práci na dohodu mi dan nestrhávali.Mám dceru a poberám rodinné prídavky a alimenty od exmanžela 70€/mes.Rada by som vedela,na akom tlačive si mám daňové priznanie podať a ktoré príjmy sa započítavajú do príjmov.A ktoré kopie tlačiv treba pripojiť-potvrdenie o evidencii na ÚP,kopia potvrdenia o príjmoch zo zamestnania,aj z práce na dohodu..a daľšie neviem aké.Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V tvojom prípade sú zdaniteľné príjmy zo zamestnania a dohody. Podpora v nezamestnanosti ani alimenty sa do príjmov neráta.
    Od všetkých zamestnávateľov (aj dohody) musíš mať potvrdenie, ktoré sú zároveň prílohou k DP.
    Podávaš DP typ A, ak máš celkový ročný príjem vyšší ako 1.963,20, máš nárok na DB, vtedy prílohou k DP je aj rodný list dieťaťa.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    vyplňaš tlačivo A
    všetky príjmy podľa §5 - príjmy z prac. pomeru, + príjmy z dohôd všetko sčítať
    evidenciu z ÚP nemusíš dokladať, ani alimenty
    pri douplatňovaní DB musíš doložiť - rodný list, ak má dieťa viac ako 16 rokov -potvrdenie o návšteve školy
    neviem či si už niekedy robila DP, ale ak nie ja by som si radšej našla niekoho kto tomu rozumie
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Je zrozumiteľne napísaná.A rýchlo prišla odpoveď.Ešte raz vďaka.

    daň z príjmu-čo všetko sa do príjmu počíta ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.