Zavrieť

Porady

Do ktorého roku priznať autorský honorár za umelecký výkon?

Dobrý deň,

autorský honorár za vytvorenie umeleckého výkonu za december 2012 bol vyplatený v januári 2013. Do ktorého roku sa má takýto príjem priznať? (neviem, či je to ako pri príjmoch podľa §5, že by to išlo do roku 2012 alebo je to ako v jednoduchom účtovníctve, že rozhoduje dátum úhrady).

Prosím, poraďte. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    Ahojte, prosím poraďte mi čo s príjmom za umelecký výkon (opakovane 6 mesiacov á 50 euro), spolu 300 euro za celý rok, nebola zrazená zrážková daň. Ak uplatním 40% paušál, zostane smiešna suma na zdanenie. FO pracuje v riadnom prac.pomere, nepodniká. Dala by som to do DPFO typ B, ale mám obavy, že bude problém s tým, že FO si nevybavila DIČ ako príjemca autorských honorárov. Nedá sa to dať ako náhodilý príjem? Aké následky môže mať to, že si FO nevybavila to DIČ?
    Ďakujem

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    prosím, neviete náhodou niekto poradiť ako s tým honorárom? Ešte som uvažovala, že to dám medzi príležitostné príjmy,
    potom by nevadilo to, že si FO nevybavila to DIČ.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    elisabeth Pozri príspevok
    prosím, neviete náhodou niekto poradiť ako s tým honorárom? Ešte som uvažovala, že to dám medzi príležitostné príjmy,
    potom by nevadilo to, že si FO nevybavila to DIČ.
    podľa ZDP jednorázový, náhodilý, príležitostný príjem do 500€ ročne je oslobodený od dane

    Do ktorého roku priznať autorský honorár za umelecký výkon?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.