Zavrieť

Porady

Vyhra a vratenie dane

Dobry den.
Som na rodicovskej dovolenke a v roku 2012 som vyhrala penaznu vyhru 3000 EUR, ktora mi bola zdanena zrazkovou danou a moja danova povinnost bola povazovana za splnenu. Nemala som iny prijem, ale dan mi nemozu vratit, aj ked nezdanitelna cast je 3644,74 EUR. Moze si teda na mna manzel uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku? A ak ano, v akej vyske. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ma3nka Pozri príspevok
    Dobry den.
    Som na rodicovskej dovolenke a v roku 2012 som vyhrala penaznu vyhru 3000 EUR, ktora mi bola zdanena zrazkovou danou a moja danova povinnost bola povazovana za splnenu. Nemala som iny prijem, ale dan mi nemozu vratit, aj ked nezdanitelna cast je 3644,74 EUR. Moze si teda na mna manzel uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku? A ak ano, v akej vyske. Dakujem za odpoved.
    Či si môže na teba niečo manžel uplatniť - to záleží aj od tvojich iných príjmov (aj nezdaniteľných) - napr dávky zo SP sa tam počítajú, samozrejme výhra 3000 a iné
    doplním: ak teda iné nemáš, tak príjem manželky 3000 napíše manžel do svojho DP . A NČZD na manželku bude 664,74 (samozrejme, ak neprichádza do úvahy krátenie z dôvodu jeho vysokánskeho príjmu)
    Naposledy upravil Katy a R : 05.03.13 at 11:54

    Vyhra a vratenie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.