Zavrieť

Porady

daňové priznanie typ B, ak som SZČO na SVK a zároveň zamestnanec v ČR

1. Ako je to s metodou vynatia a zapoctu prijmu z CR? Som obcan SR s trvalym pobytom na Slovensku a zaroven som zamestnanec spolocnosti so sidlom v CR, pricom pracu vykonavam na Slovensku. Mam teda prijem zo (slovenskej) zivnosti (SZCO) a zaroven z pracovneho pomeru v Cechach. Iny prijem nemam. V CR mi zamestnavatel neurobil rocne zuctovanie dane, ale zaloha na dan zrazena bola.
Mozem pouzit metodu vynatia? Je pre mna vyhodnejsia...

2. Som povinna podavat danove priznanie aj v CR?

Dakujem pekne za rady a nazory, Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    priložím ti užitočný link - to len aby si videla, že už podobné (aj zodpovedané) otázky tu už sú - treba použiť vyhľadávanie. Aj vzor tam nájdeš - a nájdeš aj viac podobných tém
    http://www.porada.sk/t210086-prijem-...-cr-aj-sr.html
    1. použiješ metódu vyňatia (závislá činnosť) na SK priznávaš celosvetové príjmy.
    2. či treba robiť v čechách - to už je podľa ich predpisov (tiež majú hranicu, odkedy sa musí) -

    ... a vitaj na Porade!

    Rybana11 je offline (nepripojený) Rybana11

    Rybana11
    ...este by som mala jednu otazku - pre danovakov a uctovnikov zrejme primitivnu , nuz ale pre mna dost podstatnu...Nie som si ista, ktoru sumu z potvrdenia o prijme z CR (riadok 1 alebo 8 - samozrejme preratany prislusnym kurzom) uvadzam na riadku 34 v DP a ktoru sumu na riadku 83 v DP? ...potvrdenie prikladam (udaje som vymazala)...

    Vopred dakujem za nazory a rady

    Rybana11 je offline (nepripojený) Rybana11

    Rybana11
    tak prilohu sa mi nepodarilo prilozit, ale vyzera to priblizne takto:

    1. Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků
    2. Z ř. 1 příjmy vyplacené nebo obdržené do 31. ledna 2013 (§ 5 odst. 4 zákona)
    3. Zúčtováno v měsících (číselné označení) 1-12
    4. Doplatky příjmů podle § 5 odst.4 zákona zúčtovaných ve zdaňovacích obdobích 2005-2007
    5. Doplatky příjmů podle § 5 odst. 4 zákona zúčtovaných ve zdaňovacím období 2008-2011
    6. Úhrn povinného pojistného z příjmů uvedených na ř. 2 (§ 6 odst. 13 zákona) 5)
    7. Úhrn pojistného.které byl povinen platit zaměstnavatel z příjmů uvedených na ř.5 6)
    8. Základ daně (ř. 2 + ř. 4 + ř. 5 + ř. 6 + ř. 7)

    daňové priznanie typ B, ak som SZČO na SVK a zároveň zamestnanec v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.