Zavrieť

Porady

Danove priznanie a pausal

Pekné ráno.
Rada by som sa spýtala, či za minulý rok bol nejaký limit na paušále? Lebo nikde som to nenašla.
Keď robím paušál musím vypísať aj výkazy k daňovému?
A ešte posledná otázka mám prefotiť vystavené faktúry ako doklad o príjme?
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. v roku 2012 nie je limit na paušál, uplatňuje sa 40% z príjmov. Limit bude až v roku 2013
    2. k paušálnym výdavkom sa výkazy nepodávajú, len zaškrtneš príslušné políčko v daňovom priznaní
    3. k daň.priznaniu sa nič neprikladá. faktúry treba založiť a archivovať pre prípadnú kontrolu.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ešte doplním, k paušálnym výdavkom si pripočítaš aj zaplatené odvody do SP a ZP.

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Nie nežartujem. Vždy som robila len skutočné náklady. Prvýkrát som musela spraviť kvôli výške dani paušál. Takže prepáč prosím moju nevedomosť, kedže nie každý musí ovládať všetko. Len som sa slušne spýtala.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Casperko Pozri príspevok
    Nie nežartujem. Vždy som robila len skutočné náklady. Prvýkrát som musela spraviť kvôli výške dani paušál. Takže prepáč prosím moju nevedomosť, kedže nie každý musí ovládať všetko. Len som sa slušne spýtala.
    tie prefotené doklady ma ozaj dostali a aj tým, že si účtovníčka!!!!
    ozaj

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Predtým som robila len podvojné účtovníctvo. A kedže mám vážne zdravotné problémy musela som odísť. Tak teraz pomáham len známym. ale ako som napísala výššie s paušálom som sa stretla prvýkrát. A radšej sa spýtam, ako keby to malo byť zle. Nevidím na tej otázke nič zlého, kedže nikto z neba múdry nespadol.

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    Môže si SZČO uplatniť ako daňový výdavok aj pripoistenie v nezamestnanosti? Ďakujem.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    mondes Pozri príspevok
    Ešte doplním, k paušálnym výdavkom si pripočítaš aj zaplatené odvody do SP a ZP.
    ..len otázka - príjem x 0,4 = paušálne výdavky + preukázateľne zaplatené odovdy = riadok 2, stĺpec 2, tabuľka č. 1 - pod tabuľkou sa zaškrtne, že je paušál ?.......uvažujem správne ?!

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    Ahojte,
    mala by som nasledovný dotaz. Robím DP s paušálnymi výdavkami. Okrem príjmov z faktúr mal SZČO preplatok v soc. poisťovni. Tento preplatok sa kompenzoval s preddavkami na soc. poistenie za marec-december 2012. K 31.12. stále evidujem ešte zostatok preplatku, kt. sa použil na kompenzáciu preddavkov v tomto roku
    Otázka: zahrnúť preplatok do príjmov ak áno v akej výške (t.j. v hodnote kompenzovaných preddavkov za marec-december 2012? ) a zahrnúť kompenzovaný preddavok ako preukázateľne zaplatené poistné na sociálne poistenie?
    ďakujem.

    tetaanka je offline (nepripojený) tetaanka

    tetaanka
    ahojte,
    podnikatel mal za rok 2011 vedene JU a skoncil v strate. za rok 2012 by chcel vyuzit pausalne vydavky kedze nemal skoro ziadne vydavky. otazka znie ci si moze od ciastkoveho zakladu dane odratat aj spominanu stratu za predchadzajuce obdobie...
    dakujem za odpoved... a mozno tato info pomoze aj inym...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tetaanka Pozri príspevok
    ahojte,
    podnikatel mal za rok 2011 vedene JU a skoncil v strate. za rok 2012 by chcel vyuzit pausalne vydavky kedze nemal skoro ziadne vydavky. otazka znie ci si moze od ciastkoveho zakladu dane odratat aj spominanu stratu za predchadzajuce obdobie...
    dakujem za odpoved... a mozno tato info pomoze aj inym...
    áno

    Saabi je offline (nepripojený) Saabi

    Saabi
    Ahojte, chcem sa spýtať, živnostník faktúroval v CZK, chce uplatniť 40% výdavky, ale čo s kurzovými rozdielmi, ktoré vznikli pri úhradách faktúr?? PLS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.