Zavrieť

Porady

AKo si znížiť daňový základ

Ahojte,

prosím o pomoc

Ako si mám znížiť daňový základ:

aktuálne mi to vychádza DZ je 10166,08 €, daň vychádza okolo 1239,05 €.

Čo s tým? Počul som niečo o príkazných zmluvách alebo čo by sme mi poradili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bcjan je offline (nepripojený) bcjan

    bcjan
    ďakujem Ste fakt milý :-)

    ja nehovorí, že sa nedarí, ale tisícka mi príde dosť ale horšie je to že sa mi tým zdvihnú mesačné odvody ....

    Minulý rok sa daril ale fakt neviem ako to bude tento rok .... ja nemám nič isté!!!!

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    bcjan Pozri príspevok
    ďakujem Ste fakt milý :-)

    ja nehovorí, že sa nedarí, ale tisícka mi príde dosť ale horšie je to že sa mi tým zdvihnú mesačné odvody ....

    Minulý rok sa daril ale fakt neviem ako to bude tento rok .... ja nemám nič isté!!!!
    a kto má niečo isté???
    takého výhovorky neobstoja......

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... človek veľakrát má pocit, že mať kladný základ dane a platiť daň je akýsi biľag, neduh, ktorého sa za každú cenu treba zbaviť...
    to zamestnanci za minimálnu mzdu platia bez reptanie dane a odvody, a čoby dali zato, aby mohli mať spomínaný základ dane...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ len poznámka na okraj, tí čo dostávajú minimálnu mzdy zvyčajne dane neplatia
    Stefan2005 .... ale docela radi by ich platili...
    bcjan možno by stačilo zmeniť adresu trvalého pobytu niekde do daňového raja ....
      zbaliť

    bcjan je offline (nepripojený) bcjan

    bcjan
    plne s Vami súhlasím .... Áno obyčajný zamestnanec si nemôže optimalizovať daňový základ a tým pádom čistý príjem .... to štát s týmito daňovými ISTOTAMI ráta ... ale už so slova DAŇOVÝ PORADCA mi vychádza že je to pán pani slečna :-) ktorá mi s mojím DZ pomôže, ALEBO SA MÝLIM? ALe to už je politická téma či nie?

    myslel som že mi tu niekto fakt pomôže ale asi som tu na zlom mieste radšej si toho môjho DAŇOVÉHO PORADCU vyberiem a zaplatím snáď sa mi to oplatí.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bcjan Pozri príspevok
    ...Čo s tým? Počul som niečo o príkazných zmluvách alebo čo by sme mi poradili.
    ... snaď si nemyslel, že na základe vyššie uvedeného ti dokáže niekto zoptimalizovať (spätne a na diaľku!) základ dane.
    okrem toho je tu aj nejaký § v etikete Porady.
    bcjan Naivne som si myslel, že áno. AK by to niekto dokázal, nech sa mi ozve súkromnou poštou

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bcjan Pozri príspevok
    plne s Vami súhlasím .... Áno obyčajný zamestnanec si nemôže optimalizovať daňový základ a tým pádom čistý príjem .... to štát s týmito daňovými ISTOTAMI ráta ... ale už so slova DAŇOVÝ PORADCA mi vychádza že je to pán pani slečna :-) ktorá mi s mojím DZ pomôže, ALEBO SA MÝLIM? ALe to už je politická téma či nie?

    myslel som že mi tu niekto fakt pomôže ale asi som tu na zlom mieste radšej si toho môjho DAŇOVÉHO PORADCU vyberiem a zaplatím snáď sa mi to oplatí.
    nemôžeš hľadať a čakať pomoc uprostred marca. takéto otázky sa riešia najneskôr v oktobri ..................

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    bcjan Pozri príspevok
    Ahojte,
    ... alebo čo by sme mi poradili.
    Normálka, zaplatiť do 31.3.

    AKo si znížiť daňový základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.