Zavrieť

Porady

PN a MD v roku 2012 a danove - bude vrateny preplatok alebo nedoplatok?

dobry den, chcem sa opytat, v roku 2012 som bola od januara este PN do polky aprila, od druhej polky aprila som bola na MD, ako budu vyzerat moje danove preplatky resp. nedoplatky? som na neurcito zamestnana u zamestnavatela, kazdorocne nam robi danove priznania, pytam sa teraz preto, lebo nemam potuchy, ako to bude teraz,dakujem za info.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
lenocka1981 Pozri príspevok
PN a MD boli zdanovane alebo? nevyznam sa...
Toto nie sú zdaniteľné príjmy. Ale ak by chcel manžel uplatniť na Teba NČ, počítajú sa do tvojich príjmov.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
lenocka1981 Pozri príspevok
tak asi nic z DP
Ak si mala príjem z nemocenského a materského nižší ako je 3644,74, čo je NČ, manžel si môže uplatniť ten rozdiel medzi príjmom a NČ. Ale to už máš uvedené vyššie.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
A mala si za toto obdobie zdaniteľné príjmy? Pretože tie sú pri podaní DP podstatné.

lenocka1981 je offline (nepripojený) lenocka1981

lenocka1981
ja som poberala len PN a MD zo socialnej poistovne...ziadne ine prijmy som nemala

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

VÍNO NITRA
Podľa toho, čo píšeš, nemala si žiadny zdaniteľný príjem, takže nie je dôvod na vyhotovenie ročného zúčtovania dane ani vyhotovenie DP za rok 2012.

lenocka1981 je offline (nepripojený) lenocka1981

lenocka1981
takze ma este manzel informovat svojho zamestnavatela, aby si uplatnil na mna NC? aj ked som mala PN a MD vyssiu ako 3300 euro....nejak tak...

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
lenocka1981 Pozri príspevok
takze ma este manzel informovat svojho zamestnavatela, aby si uplatnil na mna NC? aj ked som mala PN a MD vyssiu ako 3300 euro....nejak tak...
Ak je to spolu menej ako je celá NČ, tak si ju môže uplatniť. Samozrejme, ak to uviedol v žiadosti o RZD.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
lenocka1981 Pozri príspevok
takze ma este manzel informovat svojho zamestnavatela, aby si uplatnil na mna NC? aj ked som mala PN a MD vyssiu ako 3300 euro....nejak tak...
vyššia ako 3300 je kolko ?

lenocka1981 je offline (nepripojený) lenocka1981

lenocka1981
rocne som myslela, za rok 2012 som mala prijem z md a pn vyssi ako 3300 euro , ten minim. zaklad co sa berie...

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
lenocka1981 Pozri príspevok
to som mala...rocny cez 6000 euro,...
Tak to potom z NČ na manželku nebude nič.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
lenocka1981 Pozri príspevok
to som mala...rocny cez 6000 euro,...
Manžel nemá nárok na uplatnenie NČZD na manželku.

lenocka1981 je offline (nepripojený) lenocka1981

lenocka1981
takze asi nic z toho..vdaka za rady partia

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.