Zavrieť

Porady

nákup ťahača v zahraničí

Ako je to pri nákupe ťahača v poľsku?.. bolo mi povedané, že to máme samozdaniť na slovensku (sme platci DPH) a potom pri predaji, sa to nejako vynuluje.

Prosím vie mi to niekto vysvetliť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    vlaka0 Pozri príspevok
    Ako je to pri nákupe ťahača v poľsku?.. bolo mi povedané, že to máme samozdaniť na slovensku (sme platci DPH) a potom pri predaji, sa to nejako vynuluje.

    Prosím vie mi to niekto vysvetliť?

    Ďakujem
    Keď Ti to tak bolo povedané tak to sprav, veď načo pozerať do zákona o DPH /§11/, načo uviesť do otázky informáciu či je predajca osobou identifikovanou pre daň v Poľsku,
    veď nakoniec sa to všetko aj tak vynuluje. :-)

    vlaka0 je offline (nepripojený) vlaka0

    vlaka0
    Buďme ironickí, že? .. Ja mám paragraf 11 prečítaní. Len neviem ako to mám urobiť v tlačive.. Kde sa to vpisuje. Nestretla som sa s tým. A pardón, že človek bez skúseností hľadá pomoc. Takže, ak by mi vedel niekto povedať, ako to mám vpísať do tlačiva dph, budem mu vďačná. Ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    vlaka0 Pozri príspevok
    Buďme ironickí, že? .. Ja mám paragraf 11 prečítaní. Len neviem ako to mám urobiť v tlačive.. Kde sa to vpisuje. Nestretla som sa s tým. A pardón, že človek bez skúseností hľadá pomoc. Takže, ak by mi vedel niekto povedať, ako to mám vpísať do tlačiva dph, budem mu vďačná. Ďakujem
    Pozri, nemám problém poradiť ale keď niekto ma v profile povolanie účtovník a píše že je človek bez skúseností tak sorry, čo sa týka samozdanenia tak to robí každý normálny sofvér automaticky samozrejme spolu s tlačovom DPH, ale aby si nepovedala tak to ide do riadkov 7 a 8 /výstup/ a 21 /vstup/.

    nákup ťahača v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.